Maavalitsus on vastu bussipiletihinna kahekordistamisele Kuressaares (1)

Maavalitsus on vastu bussipiletihinna kahekordistamisele Kuressaares

TOPELTHIND PELETAKS VIIMASED SÕITJAD: Saare maavalitsus mõistab küll, et piletihinda tõstmata pole võimalik bussiliine käigus hoida, kuid peab AS Harjumaa Liinid taotlust tõsta Kuressaares bussipileti hind 1. septembrist seniselt 7 kroonilt 15-le liiga järsuks.

Saare maavalitsus ei nõustu AS-i Harjumaa Liinid taotlusega tõsta Kuressaare linnaliinidel piletihinda poole võrra.

“Hinnapoliitikas olema ajanud sellist joont, et tõus ei tohi olla väga järsk. See ei ole reisijatele vastuvõetav ja peletab inimesi ühistranspordiga sõitmise juurest eemale,” ütles Oma Saarele Saare maavanem Toomas Kasemaa.

AS Harjumaa Liinid esitas juuli lõpus maavalitsusele taotluse, mille kohaselt tõuseks ühe pileti hind 1. septembrist seniselt 7 kroonilt 15-le, sooduspilet 6 kroonilt 10-le, kuukaart 180 kroonilt 230-le ja õpilase kaart 150 kroonilt 190-le kroonile. Bussifirma põhjendab piletihinna tõstmist kütusehinna tõusuga ja vajadusega tuua liinidele seoses kooliaasta algusega suuremad bussid.

Toomas Kasemaa sõnul on arusaadav, et 2,5 aastat tagasi sõlmitud lepingus fikseeritud summadega pole kasvava elukalliduse tingimustes võimalik liine piletihinda tõstmata teenindada. “Kindlasti on vaja piletihinda tõsta, kuid seda peab tegema järk-järgult teatud graafiku alusel. Hind peab olema proportsionaalne elukalliduse tõusuga,” ütles maavanem. “Oleme seda bussifirmale teatanud ja nad peavad esitama meile uue piletihinna tõusu graafiku.”

Harjumaa Liinide juht Margo Tomingas ei soovinud firma edasisi samme kommenteerida enne, kui on tutvunud maavalitsuse seisukohaga ning piletihind on paika pandud.

Maavanem Toomas Kasemaa ei soostunud ütlema, kui suure hinnatõusuga maavalitsus nõus on. “Praegusel hetkel ei hakkaks seda kommenteerima, see jääb meievaheliste läbirääkimiste teemaks,” sõnas maavanem.

Print Friendly, PDF & Email