Aste lasteaed sai uue näo (7)

Aste lasteaed sai uue näo

PALJU PUITU: Lasteaia juhataja sõnul sooviti sisustamisel kasutada võimalikult palju puitu – seda nii põranda, mööbli kui ka mänguasjade puhul.

Aste lasteaia Mõmmik sisemus ja välimus on ligi aasta aega kestnud renoveerimistööde käigus võtnud täiesti uue ilme. Põhimõtteliselt kõik on majas uus. 1979. aastal ehitatud lasteiahoones oli varem vahetatud vaid katus ja tehtud paar sanitaarremonti.

Kaarma valla ehituse peaspetsialist Peeter Arikas ütles, et enne renoveerimistöid oli lasteaed ikka väga hullus seisus. Arikase sõnul olid seintes praod, aknad ei pidanud sooja ja küttesüsteemi polnud võimalik korralikult reguleerida. ”Nii kui üks tuba köeti soojaks, läks teine külmaks,” rääkis Arikas.

Pea aasta aega tagasi alanud renoveerimistööde käigus vahetati Arikase sõnul välja põhimõtteliselt kõik. Majale pandi uued uksed-aknad, soojustati välisseinad, katus ja lagi, uuendati veevõrku, kütte- ja ventilatsioonisüsteemi, täiesti ümber tehti köök, kõikidesse ruumidesse osteti uus sisustus ja tehti siseviimistlus.

Lasteaia juhataja Maarika Ellermaa ütles, et kui rahastamine käib, siis käib see korraga. “Pole mõtet teha remonti, kui sisustus jääb aastast 64,” selgitas Ellermaa.

Lasteaiaõpetaja Aave Kukk ütles, et maja endisi ja praegusi tingimusi ei anna võrreldagi. “Kõik on ilus ja puhas ja kusagilt ei kuku krohvi,” rääkis Kukk. Teine õpetaja Marika Koppel sõnas, et selliseid tingimusi, nagu neil nüüd on, pole paljudes lasteaedades. “Oleme päris heas olukorras,” rääkis ta. Koppel lisas, et tahaks kas või ise laps olla, et saaks sellises lasteaias käia.

Remont paralleelselt lasteaiatööga

Renoveerimistööde käigus tehti lasteaeda ka puhketuba ning lasteaed sai enda käsutusse ka endise jõusaaliboksi. Seda juhuks, kui lähitulevikus peaks tekkima vajadus üks rühm juurde teha, rääkis Ellermaa. Praegu on lasteaias tema sõnul kolm rühma, nimekirjas 56 last ning töötajaid on kokku 15. Lasteaiahoones tegutseb ka Aste raamatukogu, Aste põhikooli söökla, juuksur ja velskripunkt. Ka need ruumid said täiesti uue ilme.

Kuna remonditööd käisid terve aasta lasteaiatööga paralleelselt, nõudis see Ellermaa sõnul kannatust nii lasteaiatöötajatelt, ehitusmeestelt kui ka lastelt. Juhataja kinnitusel tuleb ehitusmeestele au anda, et laste uneaegadega arvestades tööd ilusti tehtud said. Samuti kiitis Ellermaa vallaarhitekt Inna Ligit, kelle leitud värvilahendused on inimestelt juba palju kiidusõnu pälvinud. Kindasti tuleks Ellermaa sõnul müts maha võtta aga valla ees.

Peeter Arikas ütles, et esialgselt oli renoveerimistöödeks planeeritud 18 miljoni krooni. Kuna aga majakorpus läks 1,1 miljonit krooni kallimaks ning lasteaiaümbrus on veel asfalteerimata, siis võib tööde kogumaksumseks kujuneda ligi 20 miljonit krooni. Sellest 7,6 miljonit saadi Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt, ülejäänud raha tuli vallalt.

Kuigi suuremad tööd on lasteaias tänaseks tehtud, jääb väiksemaid nokitsemisi Ellermaa sõnul nii sees kui ka õuealal teha veel küll. “Seda ei maksa karta, et nüüd sai kõik korda ja jääme istuma ja ootame head äraolemist,” sõnas Ellermaa.

Print Friendly, PDF & Email