Salme kooli kinnipanek ei ohusta

Salme kooli kinnipanek ei ohusta

SAMA VANAD KUI KOOL: Salme põhikooli 16. lennu vilistlaste sünniaeg langeb samasse aastanumbrisse, mil avati nende esimene kool.

Ajal, mil koolide sulgemine Eesti vabariigis on muutunud vaat et iga-aastaseks traditsiooniks, ei pea Saare maakonna seni kõige uuem maapõhikool sulgemise ees hirmu tundma. Oma 20. sünnipäevani jõudmisega näitas Salme põhikool, et elujõudu Sõrve kandi hariduselus veel jätkub.

Laupäeval Salme põhikooli juubelil kooliperet õnnitlenud Saare maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Raivo Peeters ütles Oma Saarele, et hea on näha, kuidas üks kool toimib nii, nagu peab. “Normaalne on, et igas vallakeskuses on põhikool,” ütles Peeters, kinnitades, et Torgu valla stsenaariumi ehk kooli sulgemist Salme kartma ei pea.

Tema sõnul on Salme kool alati silma paistnud. Kas või sellega, kuidas on suudetud 1988. a avatud koolimaja korras hoida. “Salme kool on maakonna kõige paremini hoitud kool,” märkis Peeters.

20. sünnipäeva tähistati päeva vääriliselt. Alustanud spordivõistluste, klassijuhatajatundide, ühise puu istutamise ning meeleoluka rongkäiguga, päädis juubel rahvamajas toimunud aktuse ja tantsupeoga. Südaöösel süüdati mere ääres sümboolne lõke.

Juubeliaktusel tänas maavalitsus kooli sünnile kaasa aidanud inimesi. Tänukirjad said kooli esimene ja pikka aega kooli juhtinud direktor Arno Vinni, 20 aastat majandusjuhatajana töötanud Ivi Saar ning kauaaegne ajalooõpetaja ja õppealajuhataja Aime Sepp.

Omapoolse kingilubaduse andis ligi 130 juubelile kogunenud vilistlase ning endise ja praeguse töötaja ees ka vallavalitsus, kes kinnitas, et Salme põhikool saab endale pool miljonit krooni maksva kunstmuruga pallimänguväljaku, mis rajatakse koostöös Eesti jalgpalliliiduga. Väljaku rajamist kooli kõrvale alustatakse juba lähikuudel.

Salme koolist on 20 aasta jooksul saanud hariduse ligi 350 õpilast. Selle aasta 1. septembril hakkab sealseid koolipinke nühkima l30 õpilast.
Salme vald ühildas kooli juubeliürituse ka vastremonditud Salme laululava juures asuva mälestuskivi avamisega Sörve laulupidude algatajatele Martin Körberile ja Peeter Südale.

Print Friendly, PDF & Email