Saaremaa kikkpoksija Sander Laid sai Lätis olulise võidu (2)

Maikuus maailmakarikavõistlustel kuldmedali teeninud ja septembris toimuvateks maailmameistrivõistlusteks valmistuv kikkpoksija Sander Laid võitis Jurmalas toimunud linna lahtised meistrivõistlused, alistades finaalis sportlase, kes ei olnud enne kaotuskibedust tunda saanud.

Läti linnas toimunud kikkpoksi ja taipoksi võistlustel piisas Kuressaare Kesklinna Spordiklubi noormehel vaid ühest võidust. Nelja kikkpoksijaga kehakaalus kuni 72 kilogrammi võistelnud Laid pääses poolfinaalist edasi loobumisvõiduga, kuna vastaseks loositud lätlane ei soovinud eestlase senisest karjäärist kuuldes ringi astuda.

“Kui ta kuulis, et Sander on maailmakarikal võitnud, loobus ta võistlemast,” ütles Oma Saarele Laidi treeningpartner Mario Väin.
Finaalis sai Laid vastaseks Tallinna noormehe Pavel Turapini, kelle saarlane suutis ka alistada. “Üsna raskelt tuli võit, lõpuni läks ikka välja,” kommenteeris Laid punktivõiduga lõppenud kohtumist.

Väin lisas, et Laidile tõi võidu taktika, mis ei lasknud Turapinil distantsilt
rünnata, kuna varem kontaktkarated harrastanud tallinlane eelistab just taolist poksimist. Väina sõnul oli Jurmalas saadud finaalikaotus Turapinile tema kikkpoksija karjääri jooksul esimene. “Eesti koondise peatreener Dimitri Vo-robjov oli kindel, et Sander kaotab selle matši,” rääkis Väin, kuid saarlane suutis koondise treenerit üllatada.

Septembris toimuvateks juunioride MM-ks oli Läti võistlus nii Laidi kui ka Väina sõnul oluline võimete kontrollimise koht. Oma arenguga teenis Laid kiidusõnu ka koondise peatreenerilt. “Vorobjov ütleb, et poiss areneb lausa silme all,” sõnas Väin.

Print Friendly, PDF & Email