Kuressaare–Tallinn liinil väheneb lennureiside arv (16)

Kuressaare–Tallinn liinil väheneb lennureiside arv

TOOVAD KAUGED MAAD LÄHEMALE: Estonian Airi valimise kasuks Kuressaare–Tallinn lennuliini uueks teenindajaks kõneles muu hulgas ka ettevõtte valmisolek korraldada Kuressaarde rahvusvahelisi lennureise ning võimaldada selle liini piletimüüki välismaal.

Seoses uue liinilepingu sõlmimisega väheneb alates 1. oktoobrist Kuressaare–Tallinn lennuliinil reiside arv, kuid teisalt võetakse kasutusele suurem lennuk.

Saare maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Mika Männik rääkis Oma Saarele, et alates 1. oktoobrist jääb eeldatavasti käigust ära esmaspäeva õhtune lennureis ja mõlemad kolmapäevased reisid.

Lennureiside arvu suurendamine pole Männiku hinnangul praegu reaalne, sest Saare maavalitsus peab maksma kinni tervelt kaks kolmandikku lendude hinnast. Samas võtab lennuliini uus teenindaja Estonian Air praeguse 18-kohalise asemel kasutusele 33-kohalise lennuki Saab 340.

Mika Männiku sõnul jäävad lennupiletite hinnad põhimõtteliselt samaks, kuid muutub hinnakujundus. Kui AS-l Avies maksab Kuressaare–Tallinna vaheline lend alati 455 krooni, siis Estonian Airil hakkab pilet maksma 300–1200 krooni. “Loogika on see, et mida kallimaks läheb pileti hind, seda rohkem on reisijal garantiisid sihtkohta jõudmiseks,” viitas Männik,

“Nüüd on nii, et kui Saaremaa inimesed tahavad minna puhkusereisile, siis saavad nad juba Kuressaare kassast osta kogu reisiks vajaliku lennupaketi. Paned oma pagasi Kuressaares lennuki peale ja saad selle kätte sihtkohas, mitte ei pea seda Tallinna lennuväljalt üles korjama,” selgitas Männik, kelle sõnul kavatseb lennufirma piletimüügi uued põhimõtted lähiajal põhjalikult lahti seletada.

Estonian Airi valimisel liini uueks teenindajaks kõneles ettevõtte kasuks ka valmisolek korraldada Kuressaarde rahvusvahelisi lennureise. Estonian Air omab üle Euroopa 13 müügiesindust ning neil on kavas hakata Kuressaare–Tallinn liini reklaamima ka välismaal ning võimaldada välismaal selle liini piletimüüki. Lisaks on Estonian Air avaldanud valmisolekut hakata müüma Saaremaa turismipakette ja tooma
Saaremaale Euroopa turiste.

Praegu ei ole Kuressaare–Tallinn lennuliin Euroopa riikides nähtav ega müüdav. “Kui Saaremaal toimus B7 konverents, üritasid taanlased Aviesi peale piletit osta, kuid kõik nende ponnistused jooksid liiva ning lõpuks ostsime meie neile piletid ära,” rääkis Männik.

Mika Männiku sõnul tuleb Estonian Airiga sõlmitav leping Saaremaale igati kasulik. “Estonian Air on võtnud endale suured riskid, kuid täna on loodud kõik eeldused, et lennuliini täituvus suureneks ja lennugraafik hiljem tiheneks ning riikliku dotatsiooni osakaal hiljem väheneks,” lausus ta.
Maavalitsus sõlmib Estonian Airiga lepingu Kuressaare–Tallinn lennuliini teenindamiseks kuni 30. septembrini 2013.

Print Friendly, PDF & Email