Turvakaamera salvestas Torusiili-pommi lõhkajad (1)

Torusiili-pommiga Saaremaa keskkonnateenistuse välisust kahjustanud noorukeid ähvardab vahelejäämine, sest noorukite tegevuse on salvestanud turvakaamera.

Saaremaa keskkonnateenistuse juhataja kt Jaan Ärmus rääkis Oma Saarele, et kaamera salvestusest on näha, kuidas teismelised poiss ja tüdruk pistavad Sprite’i pudelisse hõbepaberist kuulid, kallavad peale Torusiili ning asetavad pudeli ukse taha paekivimüüritisele. Pudeli lõhkemise tulemusel jäävad uksele Torusiilist söövitatud värvikahjustused. Kaamera salvestas noorukite tegevuse keskkonnateenistuse linnateatri poolses küljes asuva ukse juures 6. augustil kella 18 paiku.

Esmaspäeval tegi keskkonnateenistus juhtumi uurimiseks politseile avalduse.
Kuressaare politseijaoskonna vanemkomissari Aare Alliku sõnul omavalmistud lõhkeseadete valmistamine praegu suureks probleemiks pole. “On sellised üksikud juhtumid, eelmisel aastal oli neid rohkemgi,” tõdes Allik.

Torusiili-pomm on omavalmistud lõhkekeha, mille valmistamisel kasutakse torudepuhastusvedelikku, hõbepaberit ja plastpudelit.
Jaan Ärmuse sõnul on turvakaamerad varem jäädvustanud asutuse hoovil toimunud varguse ja olnud abiks majja tunginud varaste tabamisel.

Print Friendly, PDF & Email