Linnapea: uue staadioni asukoht ei ole veel otsustatud (5)

Linnapea: uue staadioni asukoht ei ole veel otsustatud

SAAB NAABRI? Praegu asub KG lähistel vaid kunstmuruväljak jalgpalluritele. Kas ümbruskonnas hakkab tulevikus laiuma uus maakonna esindusstaadion ei ole veel otsustatud.

Kuigi Kuressaare linnapea Urve Tiidus kinnitas eelmisel nädalal kohalikus meedias, et linna uus staadion rajatakse kindlasti Kuressaare gümnaasiumi juurde, ei ole vastupidiselt linnapea jutule mingeid otsuseid veel tehtud ja staadioni asukoht on endiselt lahtine.

“Otsus staadioni uue asukoha kohta on tehtud ja linnavolikogu on seda aktsepteerinud,” ütles Kuressaare linnapea eelmisel nädalal ajalehele Meie Maa.

Oma Saare küsimuse peale, kes seda otsustas (linnavalitsuses ja linnavolikogus pole see teema viimasel ajal üleval olnud – toim), tunnistas linnapea, et otsust siiski tehtud ei ole, linnavolikogu on vaid aktsepteerinud võimaliku staadioniala detailplaneeringu algatamist, mida linnavalitsus veebruaris ka tegi.

Tiidus nentis, et ajalehes ilmunud tsitaat, et kõik on otsustatud, on artikli kirjutanud ajakirjaniku enda interpreteering.

“Seaduse mõttes ei saa ega ole ka veel lõplikku otsust tehtud,” kinnitas linnapea ning lisas, et detailplaneeringu avalikustamise ajal toimub ka avalik arutelu, kus saavad sõna sekka öelda kõik asjast huvitatud kodanikud. Alles seejärel saab volikogu kehtestada detailplaneeringu, mis sisuliselt tähendab staadioni uue asukoha kinnitamist.

Tiidus märkis siiski, et kõik, kes on vajalikuks pidanud, on oma seisukoha staadioni asukoha suhtes välja öelnud ning möönnud, et eeliseid on mõlemal kohal.

“Kuid uue asukoha kindel eelis on see, et seal on naabruses, n-ö käe-jala juures ca 1000 noort inimest, kellest ilmselt enamik läheks kaugemal asuvale staadionile heal juhul, ma ütlen heal juhul, kord aastas kooli spordipäevale ja rohkem mitte,” tõi linnapea Urve Tiidus välja ühe põhjuse, miks asukoht Kuressaare gümnaasiumi juures oleks parem.

Uue linnastaadioni, mis oleks ka maakonna esindusstaadion, ehitamist peavad asjatundjad odavamaks kui vana renoveerimist. Samas saaks linn praeguse Väike-Roomassaare poolsaarel asuva staadioni aluse maa müügist vajaliku omafinantseeringu – ligikaudu 30 miljonit krooni. Lisaks on staadioniehitust lubanud toetada ka riik. Uue staadioni maksumuseks kujuneks ligikaudu 45 miljonit krooni.

Eelmise aasta augustis jõudis Kuressaare linn ka kokkuleppele Kingisseppade perekonnaga, kellele kuulus osa võimaliku uue staadioniala alla jäävast maast. Maade vahetamiseks saavutatud kokkuleppe kohaselt said Kingissepad endale krundi aadressil Kaevu 33.

Print Friendly, PDF & Email