Kihelkonna hooldekodus on täid (9)

Kihelkonna hooldekodus on täid

KAS ON TÄID MAJAS VÕI EI OLE? Vanemaid, kellel mure täidega, külastav mees ei julge enam üle ukselävegi astuda, hooldekodu elanikud ja hooldajad aga paanikaks põhjust ei näe.

Oma vanemaid Kihelkonna hooldekodus igal nädalal külastav Urmas ei julge enam majja siseneda, kuna hooldekodus olevat võimust võtnud täid.
Kihelkonna hooldekodu töötajad on sellise jutu üle äärmiselt imestunud.

“Mingit epideemiat siin ei ole, probleem on vaid kolmel inimesel,” seletas hooldaja, andes märku, et ajakirjanik peaks majast lahkuma. Hiljem sai töötajalt siiski veel teada, et sellised juhtumid ei ole Kihelkonnal üldse haruldased. Tihti on täisid leitud kohalikus koolis ja selles, et kolmel inimesel hooldekodust täid olid, ei olevat midagi märkimisväärset.

Tänaseks peaks täid hooldajate sõnul majast lõplikult kadunud olema. Parasiitide käes vaevelnud inimestele on tehtud täitõrjet. Hooldekodu elanikke kontrollitakse täide osas iga päev ja kelleltki teiselt neid leitud ei ole, ütles hooldaja. Kihelkonna hooldekodus vanaduspäevi veetev Julius, Urmase isa, nii optimistlik ei ole. Temal on täid peas elutsenud alates laupäevast. Abikaasa elab samas majas, aga teises toas – teda olevat parasiidid kimbutanud juba vähemalt kaks nädalat. Samas toas elab ka naisterahvas, kelle probleem osutus nii tõsiseks, et ta pea otsustati kiilaks ajada. Hooldajad väitsid, et kogu täiepideemia ongi selles ühes toas ja kahel naisel – neli päeva tagasi sai seal toas käies endale täid ka Julius. Suuremat epideemiat ei olegi, kinnitasid hooldajad.

Juliuse sõnul salgab juhtkond täide olemasolu majas. Samuti ei ole keegi teavitanud omakseid, et külastuse ajal on oht endale verd imev parasiit saada. Juliuse poeg Urmas ei julge oma vanemaid enam vaatamas käia, vaid helistab isale eelnevalt ette ja kutsub ta õue. Majja sisse Urmas enam minna ei söanda.

Probleemist ei olnud teadlik ka Kihelkonna valla sotsiaalnõunik Sirje Rõuk. Samas tunnistas ta, et Kihelkonnal on täidega seonduvaid probleeme ette tulnud. “Mida ei taheta teada, seda ei teata,” ütles selle peale Julius.
Teised hooldekodu elanikud, kes end päikese kätte soojendama olid tulnud, ei leidnud, et täide probleem eriti tõsine oleks. Pigem meeldis neile niisama juttu rääkida. Olgu siis teemaks täid või liiga kõrged ukseläved, kust ratastooliga raske üle pääseda.

Print Friendly, PDF & Email