Baarist külla kutsutud võõras osutus vargaks

Võhivõõraste inimeste küllakutsumine läks ühele Kuressaares elava noormehe perele väga kalliks maksma, sest pärast korteris peetud pidu avastasid koju tulnud vanemad, et vargad on nende kodust kaasa viinud ehteid ja fotoaparaadid.

Ühel märtsikuu õhtul kutsus perepoeg baarist endale külla võhivõõraste inimeste seltskonna. Üheskoos tarvitati alkoholi. Kui ema järgmisel päeval koju tuli, palus ta korteris olnud võõrastel viivitamatult lahkuda. Selle, et nad olid langenud varguse ohvriks, avastas pererahvas alles õhtul.

Üks külalistest, Urmo, varastas ülemise korruse toa kapisahtlist mitmeid erinevaid ehteid (kullast käekett, kaks kaelaketti, kuldsõrmus, hõbesõrmus jm) ja fotoaparaadid. Kokku tekitas Urmo vargustega kahju 14 390 krooni ulatuses. Mees oli varastatud esemeid näidanud ka oma kaaslastele.

Varastatud ehted plaanis Urmo maha müüa, ning seadis sammud kullapoodi. Müüjale kinkis ta varastatud kuldripatsi, mille viimane kannatanule hiljem tagastas. Ent kuldketti omanikul ei õnnestunudki tagasi saada, sest see oli juba saadetud ümbertöötlemisele.

Osa varastatud asju kaotas Urmo väidetavalt ära. Tema kodust politsei neid läbiotsimisel ei leidnud.

Kohus arutas juhtumit eelmisel nädalal. Prokurör Svetlana Maripuu nõudis Urmole neljapäeval kohtus kaheksat kuud reaalset vangistust. Põhjendades seda sellega, et meest on varem valdavalt samaliigiliste kuritegude eest juba kaheksal korral karistatud, sealhulgas ka vangistusega. Seadus lubab sellise kuriteo eest karistada kuni viieaastase vangistusega.

Kohtualuse kaitsja Vahur Tänav palus kohtul kergendava asjaoluna arvestada, et kohtualune tunnistas end süüdi, End kohtus süüdi tunnistanud Urmo palus end karistada tingimisi. “Siis saan oma kuriteoga tekitatud kahju kannatanutele kiiremini korvata,” ütles ta.

Eile mõistis kohus Urmo-Rain Markusele karistuseks kaheksa kuud vangistust, tingimisi kahe aasta ja kuue kuu pikkuse katseajaga, mil mees on allutatud käitumiskontrollile. Kohus pidas mehe tingimisi karistamist võimalikuks, sest mehe varasematest karistustest on möödas juba mitu aastat ja vahepeal ei ole ta õigusrikkumisi toime pannud.

Lisaks karistusele tuleb mehel hüvitada kannatanutele kahju, tasuda menetluskulud, milleks on 6525 krooni, ning samuti riigi õigusabiga seonduvad kulud.

Print Friendly, PDF & Email