Ametikooli on laekunud ligi 500 avaldust (1)

7. augusti seisuga on Kuressaare ametikooli õppima asumiseks esitatud 471 avaldust, neist 213 läbi sisseastumise infosüsteemi sais.ee ning 258 ametikoolis kohapeal.

Kõige populaarsemad erialad on esimese eelistuse järgi majutusteenindus (46 avaldust), põhikoolijärgne arvutiteenindus (45), ärikorraldus (42), üldehitus (40), kokk (38), autotehnik ja põhikoolijärgne kunstiline kujundamine (mõlemad 36).

Kuressaare ametikooli teabejuhi Taavi Tuisu sõnul on ligikaudu 1/3 ametikooli sisseastujatest pärit mandrilt. Tuisk selgitas, et Saaremaale tullakse ametikooli ka sellepärast, et siin õpetatakse näiteks kunstilist kujundamist põhikooli baasil, seda igal pool Eestis õppida ei saa. Eelmisel aastal asus ametikooli õppima kokku 372 õpilast, ütles Tuisk.

“Iga sisseastuja saab avaldust esitades valida kolm eelistust. Pingereas tahapoole jäänud saavad õppima asuda vastavalt siis avalduses teise või kolmanda eelistusena kinnitatud erialale,” selgitas ametikooli teabejuht.
Kuressaare ametikooli direktori Neeme Ranna sõnul selgub pärast vastuvõtukatsete lõppu, kas mõnel populaarsel erialal avatakse ka täiendavaid õpperühmi.

Sisseastumiskatsed põhikoolijärgsetele erialadele toimuvad 14.–15. augustil ning keskkoolijärgsetele 21.–22. augustil. Nii kaua kestab ka avalduste vastuvõtt.

Erialadel, kuhu jääb veel vabu õppekohti, korraldatakse augusti lõpus järelkonkurss. “Sais.ee teeb avalduse esitamise väga lihtsaks ja kindlasti esitasid paljud mandrinoored avalduse mitmesse kooli,” sõnas ametikooli õppesekretär Koidu Põld.

“Augusti lõpuks, kui vastuvõtukonkursid on koolides läbi, peavad sais.ee kaudu avalduse esitanud oma sisseastumissoovi kinnitama. Siis saame ka täpsema ülevaate, palju on sais’i kaudu avalduse teinutest tõsiseid õppida
soovijaid.”

Print Friendly, PDF & Email