Ruhnu rahvamajja tuleb sügisel noorte vabaajakeskus

Ruhnu rahvamaja seni väljaehitamata teisele korrusele valmib noorte vabaajakeskus, mis hakkab saare koolinoortele tegevust pakkuma.
Ehitustööd peaksid valmima novembriks, siis hakatakse muretsema sisustust.

Töö läks rahvamaja ülemisel korrusel käima juuli alguses. Ruhnu vallavanema Aare Sünteri sõnul läheb noortekeskuse ehitamine maksma umbes nelisada tuhat krooni. Osa rahastamisest tuleb valla käest, aga suur osa toetustest saadi Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse käest. Rahvamaja teise korruse väljaehitamine peaks plaanide kohaselt lõppema novembris, siis esitatakse uus projekt vajaliku inventari saamiseks.

Vabaajakeskuse ehitamiseks esitas projekti Ruhnu vald, kuid nüüd on selle eestvedajaks MTÜ Ruhnu Kultuurielu juhatuse liige Siiri Paulus Jõe. Üks vabaajakeskuse rajamise põhjuseid on Paulus Jõe sõnul koolilaste kooshoidmise vajadus.

On olnud juhtumeid, kus õpilased lahkuvad Ruhnu koolist kuna neil ei ole saarel midagi teha. Kui väljas on külm, siis seal saavad noored koos olla ja midagi teha, rääkis Paulus Jõe. Ruhnu koolis alustab uut õppeaastat kümme õpilast, suvisel perioodil on vallavanem Sünteri sõnul saarel paarkümmend noort.

Uude noorte vabaajakeskusesse tulevad Paulus Jõe sõnul erinevad lauamängud, alias, minipiljard, koroona jne, aga mitte ühtegi arvutit. “Seal saavad olema veidi intellektuaalsemad tegevused,” ütles Paulus Jõe.
Tulevikus soovitakse rahvamaja teisel korrusel korraldada ka mingeid huviringe või ka loenguid, mis peaksid huvi pakkuma ka vanemale põlvkonnale. Rääkides kooliõpetajatega selgus, et nende poolt pakutud huviringidest enam ei piisa, need on end ära ammendanud, ütles Paulus Jõe. Seetõttu oligi vaja midagi uut.

Ruhnu loodava noorte vabaajakeskuse ehitustöid teostab Ruhnust pärit mehe ettevõte Ruhnu EAS OÜ.

Print Friendly, PDF & Email