Muuseum ootab jätkuvalt fotosid vene vägede lahkumisest

Kevadel kutsus Saaremaa Muuseum saarlasi üles tooma neile fotosid sellest, kuidas 1990. aastate alguses nõukogude sõdurid Saaremaalt lahkusid, seni pole muuseumile ühtki sellist fotot laekunud.

Seoses Merepäevadega, mil saarele tuleb saarlasi ehk tavapärasest rohkemgi, oleks paslik muuseumi üleskutset korrata ja sõna levitada. Saaremaa Muuseumisse on endiselt oodatud kõikvõimalikud pildid, mis seotud nõukogude sõjaväelaste lahkumisega Saaremaalt.

Muuseumi ekspositsiooniosakonna juhataja Külli Rikas rääkis, et fotosid soovitakse kasutada järgmisel aastal valmiva osana püsinäitusel, mis maalib pildi sellest ajastust.

Seni on muuseumisse toodud pilte maha jäetud Mõntu sadamast, kuid vägede väljaviimist, kuidas sõjaväetehnikat ja mehi ära transporditakse, piltidel pole.

Miks seni ühtki sellist pilti välja pole tulnud, ei osanud muuseumitöötaja arvata, aga kahtlustas, et äkki ei julgenud inimesed siis nii vabalt võõrvägesid pildistada ja küllap ei olnud ka nii palju fototehnikat liikvel nagu tänapäeval.
Aga kui sinul või mõnel tuttaval selliseid pilte on, siis võtke muuseumiga ühendust.

Print Friendly, PDF & Email