Ennustuse liidrite edu kasvab (1)

Oma Saare vormel 1 ennustusvõistlusel on selja taga kümme osavõistlust ning pikalt edetabeli tipus püsinud Edit Annusver ja Aarend Tõru suutsid Saksamaa etapilt korjata korralikud punktid ja kindlustada oma positsiooni veelgi.

Vormel 1 Saksamaa GP-l võidutses britt Lewis Hamilton, kes on jäänud alistamatuks juba kaks etappi järjest. Kuna võistluse jooksul tegi raske avarii Timo Glock, siis rajale tuli turvaauto. Selle sabas sõites õnnestus ideaalselt Renault ja Nelson Piquet Juniori strateegia ning noor brasiillane noppis oma esimese poodiumikoha, lõpetades Hockenheimis teisena.

Kolmas koht kuulus brasiillasele Felipe Massale. Napilt Massa selja taha jäi Nick Heidfeld, viies oli soomlane Heikki Kovalainen ning kuues Kimi Räikkönen.

Viimati mahtusid kaks brasiillast korraga poodiumile 1991. aastal Belgias Spas, kui vormelimaailmas tegid veel ilma Nelson Piquet Senior ja Ayrton Senna.

Meeskondlikus arvestuses sai etapil esikoha McLaren, kellele järgnesid Ferrari, Renault, BMW Sauber ja Toro Rosso.

Kvalifikatsioonivõite on sel hooajal kõige rohkem noppinud Massa ning
sellepärast uskus tema võitu tervelt 40 ennustajat, kuid kolm lisapunkti teenisid need 24 õnnelikku, kes olid ära märkinud Hamiltoni.
Ajasõidu võitu pakkus veel 16 vormelihuvilist Räikkonenile, 2 Kubicale ja 1 Kovalainenile.

Suuremale osale ennustajatest kujunes lõppenud etapp väga edukaks, sest punktisaagi üle keegi väga kurta ei saa, kuna alla 13 punkti teenisid vähesed. 18 punktiga etapivõidu teeninud Jako Jõgil palume auhinna (Oma Saare kuutellimus) kättesaamiseks võtta toimetusega ühendust telefonil 45 30 200.

Järgmine võidukihutamine toimub juba eeloleval nädalavahetusel ning osalejatel tuleb taas ennustada pilootide ja meeskondlik esikolmik ning kvalifikatsioonivõitja. Ennustus peab olema tehtud kvalifikatsioonieelse päeva keskööks Eesti aja järgi. See tähendab, et 1. augustiks tuleb ennustused tuua paberil, kas Oma Saare toimetusse, lasta ukse kõrval olevasse postkasti, saata aadressil Tallinna tn 9, 93818, Kuressaare või siis elektronposti aadressil sport@omasaar.ee . Meie ennustusvõistluse tulemusi saab vaadata ka Oma Saare veebilehelt.

Tulemused peale 10.etappi:

Edit Annusver ja Aarend Tõru 126 punkti; Taavi Liblik 115; Kaarel Traumann 112; Liina Jõgi 111; Helve Pihl 109; Sirje Jõgi 108; Ahti Lepp ja Lemmi Heero 105; Keio Altmäe, Jako Jõgi, Toomas Heero ja Marleen Karelson 103; Peeter Luks, Kaido Maripuu ja Külli Tõru 102; Rein Altmäe, Jaan Jõgi, Ardi Traumann, Heino Tammeaid ja Jüri Kaju 101; M. Saar ja Priit Pihler 100; Karel Keeroja 99; R. Saar ja Markus Saaremäe 97; Marek Truu, Leino Kallas, Kaido Saaremäe, Hannes Kallas ja K. Kalm 96; Liia, Mati Heero, Margus Truu ja Allan Valling 95; Ain Koplimäe, Raivo Nurja ja Kristiina Kallas 94; Aivar Vann ja Andrus Laht 93; Oona Koplimäe, Raimond Ellik ja Mait Mäe 92; Jaanus Kallas, Aivar Laht ja Kairi Kasemaa 91; Kaarel, Karl, Margus Õunpuu ja Kaja Kasemaa 89; Guido, L. Mägi, Kaljo Koppel, Marek Kalmus ja Maarika Õunpuu 88; K. Mägi ja Silver Sepp 87; Kristjan Vaher, Kaimo, Martin Aavik ja Taivo Koppel 86; Senta Koplimäe, Urmas Vaher ja M. Kalm 85; Sven Lepik ja Margus Kasela 83; Valdur Kaasik 82; A. Lepp ja Argo Kasela 81; M. Lepp 80; M. Pukk ja K. Aavik 79; Liina Malk, Marek Kaasik ja Aivar Lõhmus 78; Margus Kallaste ja Janis Kaasik 77; Eigo Alas 76; M. Niit 73; Alar Erin-Uussaar 71; Markkus Erin-Uussaar 68; Kajar Sepp 65; Mihkel Lember, Taavo Tamm, Marek Kask ja Mihkel Põld 63; Tõnu 61; Kalle Saare 60; Raivo Keskküla 59; Marek Metsmaa 29 ja Madis 20 punktiga.

Print Friendly, PDF & Email