Tiidrek Nurme läheb olümpiale (6)

Tiidrek Nurme läheb olümpiale

ANNAB ENDAST PARIMA: Tiidrek Nurme rõõmustas eile viimasel hetkel olümpiale pääsemise üle ning avaldas lootust seal poolfinaali jõuda.
SCANPIX

Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee otsustas eile lisada Pekingi olümpiale minevate sportlaste hulka kaks hinge, nendest üks on saarlane, 22-aastane Tiidrek Nurme.

“See on superuudis, selle nimel oleme tööd teinud ja võimalus on ainult iga nelja aasta tagant sinna pääseda, superuudis,” võttis Tiidrek Nurme olümpiakomitee otsuse vastu suure heameelega.

Jooksja oli juba leppinud, et seekord jääb olümpia kättesaamatuks, kuid läks teisiti. “Vorm on näidanud, et oleks võinud juba varem koondisesse pääseda, aga halbade asjade kokkulangemised pole seda võimaldanud. Praegu olen õnnelik inimene,” rääkis Kuressaare parimaks sportlaseks valitud mees.

Annab endast Pekingis parima

Tõelise sportlasena kinnitas Nurme, et kaotama ta sinna ei lähe ja annab endast parima, et edasi jõuda. “Peab teadma, mis on võimed. Seal on head õnne vaja, võin ka poolfinaali jõuda,” ütles mees.

Nurme purustas paari päeva eest Belgias võisteldes 1500 meetri jooksus 42 aastat püsinud Eesti rekordi ajaga 3.38,80. Eesti kergejõustikuliidu reeglite järgi peab olümpiale pääsemiseks olümpianormi täitma kaks korda, Nurmel oli B-normi 3.39.00 ületamine aga esmakordne.

Erand Eesti meistrile

Eesti Olümpiakomitee peasekretär Toomas Tõnise ütles, et EOK täitevkomitee arutas seda ja kuna tegemist on nii tugeva saavutusega nagu Eesti rekord ja kuna Nurme on käesoleva aasta Eesti meister, siis seetõttu tehti olümpiale kaasamise otsus. Nurme rekordipurustus oli emotsionaalselt nii tugev, et EOK-s usutakse temalt ka olümpial häid tulemusi tulevat.

Olles oma edasipääsu üle õnnelik, tundis Nurme kaasa teisele saar-lasele Marek Niidile, keda koondisesse ei kaasatud, ehkki ka temal oli olümpia B-norm ühe korra saavutatud.

Saaremaa spordiliidu esimees Mait Must arvas samuti, et ka Niit oleks võidud olümpiale lubada, kui selliseid erandeid tehakse. “Sellest on kahju, sest Niidi tulemus pole sugugi viletsam kui nii mõnelgi teisel,” rääkis Must.
Tiidrek Nurme saavutuse üle oli tal hea meel ning ta avaldas lootust, et
võib-olla jookseb Nurme olümpial taas Eesti rekordi.
Nurme astub võistlustulle 15. augustil.

Saarlased olümpiamängudel

Eilse otsuse tulemusel on nüüd Pekingisse sõitvate sportlaste seas kolm saarlast. Varem olid pääsu olümpiale välja võidelnud kümnevõistluse Eesti meister Mikk Pahapill ning seitsmevõistleja, Saaremaa parim naissportlane aastal 2007 Kaie Kand.

Viimati osales saarlasest võistlejana olümpiamängudel 1996. aastal Atlantas maantee grupisõidus jalgrattur Andres Lauk. Saaremaa spordiliidu esimees Mait Must pakkus, et saare juurtega oli ka 1952. aastal Helsingi olümpial 1500 meetrit jooksnud Mihail Velsvebel.

Veel peaks tänavustel olümpiamängudel osalema Rootsi koondises jalgrattur Thomas Lövkvist, kelle vanaema on Saaremaalt Atla külast.
Teine eile EOK poolt kinnitatud olümpiale mineja on naiste kõrgushüppes Eesti rekordit korranud ja olümpiamängude B-normi täitnud 2008. a Eesti meister Anna Iljuštšenko. Niisiis on Eesti olümpiakoondis 47 liikmega kõigi aegade suurim.

Print Friendly, PDF & Email