Tiidrek Nurme purustas Eesti vanima kergejõustikurekordi

Tiidrek Nurme purustas Eesti vanima kergejõustikurekordi

ANNAB ENDAST PARIMA: Tiidrek Nurme rõõmustas eile viimasel hetkel olümpiale pääsemise üle ning avaldas lootust seal poolfinaali jõuda.
SCANPIX

Tiidrek Nurme püstitas Belgias peetud võistlustel 1500 m jooksus Eesti rekordi 3.38,80 ja täitis ühtlasi olümpiamängude normi. 22-aastane Nurme parandas 1966. aastast saadik Mart Vildi nimele kuulunud tippmarki 3.39,00.

Rekordiuuendus andis Harry Lembergi hoolealusele Oordegemis teise koha.
Olümpia B-normi 3.39,00 täitis Nurme esmakordselt. Eesti kergejõustikuliidu reeglitest lähtudes selle aja alistamine talle olümpiapääset ei taga, sest B-normi alistamist on nõutud kaks korda.

Nurme vedas jooksu pärast 800 meetri läbimist. Lõpuheitluses möödus temast keenialane Savel Daniel, kes edestas eestlast ühe kümnendikuga.
“Väga hea uudis!” hüüatas Eesti kergejõustikuliidu vanemtreener Aivo Normak. “Meil pole voli enam kedagi olümpiakoondise kandidaadiks esitada. Olümpiakoondisse saab uusi liikmeid lisada vaid Eesti olümpiakomitee eriotsuse põhjal.”

Normaku sõnul võeti olümpiakomitee juhtidega ühendust, et arutada, kas Nurmet saaks samuti Pekingisse saata. “Me ei tee Tiidrekule takistusi, sest 1500 m jooksus teisi olümpianormi täitjaid pole. Usun, et kui Tiidrek ka teist korda normi ületab, siis on tema võimalused olümpiale pääseda täiesti reaalsed.”

“Oleks kahju, kui ma ei saaks olümpiale minna,” ütles Nurme. “Olen väga heas vormis, usun, et olen suuteline ideaalsetes tingimustes jooksma 3.37, võib-olla isegi pisut alla selle.”
Sportnet.ee/Postimees.ee

Print Friendly, PDF & Email