Reklaamklipi tegemine sulges ootamatult kesklinna (8)

Reklaamklipi tegemine sulges ootamatult kesklinna

VÄLJAVALITUD PAIK: Kuressaare linna valisid pensionifondi reklaami tegijad välja 12 Eesti väikelinna hulgast, Kuressaare linn võlus oma armsuse ja lihtsusega, kus kõige parem filmi peale võtta romantilisi kaadreid.
Marko Loorits

Eile hommikul alanud töönädal üllatas mitmeid linnakodanikke, kui selgus, et Kuressaare kesklinnas oli maavalitsuse ja politseimaja vahele jääv ala autoliikluseks suletud ning oma igapäevasteks toimetusteks tuli teha väike ring. Üllatuse põhjustasid filmimehed, kes olid reedel saanud loa filmida Kuressaares Nordea panga reklaami.

Ehkki eile hommikul võis kohata üksikuid kurjustavaid inimesi, kes piiratud alast filmivõtete ajaks mööda suunati, suhtus enamik rahvast asjasse pigem uudishimuga, soovides teada saada, mis siis parajasti kesklinnas toimub.

Reklaami filminud produktsioonifirma Nafta produtsent Esko Rips rääkis, et jalakäijatele oli filmiala suletud vaid hommikul mõneks paariminutiliseks hetkeks, kui nad filmisid üht konkreetset kaadrit.

Nende filmimiste vahel lasti rahvas jälle läbi. “Tuleb tunnistada, et teavitamist oleks võinud paremini teha,” ütles Rips. Küll aga teavitasid filmimehed võtete toimumisest ümberkaudsete firmade esindajaid ning nende poolne suhtumine oli positiivne olnud.

Keskpäeval käis Oma Saar uurimas, kuidas võtteplatsile jäävatel ettevõtetel päev läinud on. Walking’i kingapoe müüja ütles, et nendel ei ole filmimisele midagi ette heita. Aga kuna filmimise ajaks panid filmimehed kingapoe vaateaknale korvid saiakeste ja leibadega, küsisid mõned ostjad, kas poes müüakse nüüd saia-leiba ka. Inimesi käis poes sama palju kui tavalistel päevadel.

Lossi tänava äärse käsitöö- ja suveniiripoe müüja kinnitas samamoodi, et ei olnud tunda hetkekski, et rahvast tavapärasega võrreldes vähem käiks.
Võtted tema tegevust ei seganud, nagu ka kohe kõrval asuva Aroomipoe tegevust. Aroomipoe töötajatele tundus hommikul vahepeal, et rahvast on vähem ja tuleb vaikne päev, kuid hetk hiljem oli kõik juba endine. Pigem arvasid müüjad, et vahepeal oli huvitav vaadata, mis õues toimub.
Ajalehtedesse kesklinna peatänava sulgemise info ei jõudnud, kuid kes eile hommikul Kadi raadiot kuulas, sai sulgemisest sealt teada ja oskas oma minekuid planeerida. Teised liiklejad pidid tegutsema ajutiste ümbersuunavate liiklusmärkide järgi.

Kuressaare abilinnapea Kalle Koov avaldas lootust, et kuigi tänava sulgemine nii äkiliselt tuli, ei tekitanud see linna peal suuremaid ekstsesse. Viimaste kartuses oli liikluskomisjonis loa andmisel ka arutusel, et võiks loa tänava sulgemiseks anda järgmiseks nädalaks, kuid filmijatega läbirääkimisel nõustuti siiski eilsega.

“Küsimus on selles, et ükski filmimine ei tohi segada linna tavalist elukorraldust,” rääkis Koov. Ta lisas, et see on linnale suur asi, kui linna filmitakse, kuid igal juhul peab see olema nii korraldatud, et oleks võimalikult märkamatu ja häiriks tavalist elu vähe. Seda enam, kui asi toimub suvisel ajal, mil tänavatel käib trasside ehitus ja üks üritus ajab teist taga.

Produtsent Esko Rips rääkis, et nad sõitsid sobiva võttekoha otsimiseks läbi tosin Eesti väikelinna ning valisid lõpuks välja Kuressaare. “Kuressaare ei ole üldse meie lemmikkoht tulla ja filmida, sest see on meie jaoks kauge ja kulukas,” rääkis Rips. “Aga hoolimata sellest valisime Kuressaare, sest linn jättis väga hea mulje oma armsuse ja ilusa arhitektuuriga.”

Kuressaares filmiti Nordea panga pensionifondi reklaami, mis peaks sügisel teles jooksma hakkama. Reklaamitegijad selle sisu ei avalikustanud, kuid ütlesid, et lugu räägib noormehest ja tütarlapsest ning tuleb filmilik ja romantiline.

Print Friendly, PDF & Email