Muhu noored võistlesid sääreväristajatega Abja-Paluojal

Muhu noored võistlesid sääreväristajatega Abja-Paluojal

MUHU NOORED MOTOHUVILISED: Kuigi viiel Muhu noormehel ja ühel neiul oli see alles kolmas suurem võistlus, toodi Abjast ära kopsakas medali- ja karikasaak.

Kuigi Muhus on noorte motoringi juhendaja Paavo Aaviku eestvedamisel tegutsenud alles pool aastat, sõitsid saare noored Abja motovõistlusel end mitu korda esikolmikusse.

Abja-Paluoja päevade raames toimus kaks võistlust: üks sääreväristajatele, teine minikrossiratastele. Muhu motoklubi noored osalesid mõlemal.

Sääreväristajate võidusõidu 23-st osavõtjast saavutas Karl Lõbus 2., esimest korda sõitnud Kert Reinhold 9., ainuke tüdruk Elis Pihl 12. ja Ander Lees 17. koha.

Külgkorviga sääreväristajate sõidus tulid 7. kohale Mati-Peeter Lang ja Karl Lõbus.

Sääreväristajate tähtede sõidus krossirajal sai Karl Lõbus 2., Timmu Vokk 3. ja Ander Lees 7. koha.

Mini MX ehk minikrossirataste võistlusel oli osalejaid kokku 49 ning üldarvestuses oli Karl Lõbus 18., Timmu Vokk 32. Eraldi arvestuses jagunesid kohad aga vastvalt: Karl Lõbus 2., Timmu Vokk 10.

Vähe kogemusi, head tulemused

Motoringi juhendaja Paavo Aaviku sõnul on ringis osalevate laste vanus vahemikus 10–15 ning kuna võistlemas on seni käidud võrdlemisi vähe – kolmel suurvõistlusel – on nii head tulemused märkimist väärt.

Motoklubi käib Aaviku sõnul koos kaks korda nädalas, reedel ja laupäeval ning püsiliikmeid on kokku 13. Võistlejaid oleks Aaviku sõnul veelgi enam, kui klubi rahaline seis parem oleks ning ettevõtetelt rohkem toetust saaks.
“Kõige rohkem läks mulle hinge see, kui Saaremaa Laevakompanii ütles, et nad meid enam toetada ei saa,” sõnas Aavik. Varem said Muhu noored motohuvilised tema sõnul eelisjärjekorras praamile ning auto ja järelkäru eest maksma ei pidanud. Nüüd on aga lood teisiti. “260 krooni pole ju suur summa,” ei mõistnud Aavik ühe toetaja kadumist.

Samuti on probleemiks sõiduvahendite nappus. “Selliseid säärusid Venemaal enam ei toodeta,” selgitas Aavik ja kutsus inimesi üles vanu sääreväristajaid neile pakkuma. “Kui kellelgi on, tuleme ise järgi,” ütles Aavik.

Muhu noortel on aga kindel plaan senisest enam võistlemas käima hakata ning juba 9. augustil minnakse Järvakanti. “Asi areneb,” tundis Aavik headmeelt.

Print Friendly, PDF & Email