Kuressaare kitarrilaager sai eile hoo sisse

Kuressaare kitarrilaager sai eile hoo sisse

Õpetavad kitarrimängu: kitarrilaagri õpetajad Tiit Paulus, Marek Talts, Rune Lohse, Virgo Sillamaa ja Andre Maaker on laagriks valmis. Pildile ei jõudnud õpetajad Karl Laanekask ja Martti Tärn.

Eile alustas Kuressaare gümnaasiumis nädal aega kestev ja teist aastat toimuv Kuressaare kitarrilaager, kus kitarrihuvilised saavad oma oskusi arendada ning lõpuks neid väikesel kontserdil ka demonstreerida.

Kitarrilaagri üks korraldajaid on Saaremaalt pärit kitarrist Andre Maaker, kes ka ise laagris õpetamisega tegeleb. Õpetajatena on laagris ametis veel Tiit Paulus, kunagise ansambli Genialistid kitarrist Karl Laanekask, Marek Talts ja Virgo Sillamaa.

Andre Maaker rääkis Oma Saarele, et laagrilisi on tänavu kümmekond rohkem ehk kokku ligi kolmkümmend kitarrihuvilist. “Meil ei ole tasemelisi ega vanuselisi piiranguid, peaasi et huvi on,” ütles Maaker. Tänavusse laagrisse on kogunenud rahvast kõikjalt Eestist, ka siitsamast Saaremaalt. Vanuseliselt on kõige noorem osaleja 13-aastane ja kõige vanem 38-aastane.

Vastavalt laagriliste tasemele jagatakse nad harjutamiseks väiksematesse bändidesse, kes hakkavad harjutama ja ette valmistama lugusid, mida esitatakse pühapäeval merepäevadel väikesel kontserdil jahisadama Jazz del Mar’i terrassil.

Laagri korraldaja sõnul oli laagri ajastamine merepäevadega taotluslik, et saaks kontserte anda ja esineda. Nii saab laagri kitarriõpetajaid esinemas näha ja kuulda reede õhtul samas kohas Kitarrikaptenite nime all ning lisaks kesklinnas Wildenbergi kohvikus.

Peale kitarrimängu harjutamise tegeletakse laagris rütmikaga, mis on igasuguse muusika alus.

Print Friendly, PDF & Email