Kümnes ratsatriatlon pakkus mitu üllatusvõitjat

Kümnes ratsatriatlon pakkus mitu üllatusvõitjat

Naiste arvestuses kolmandat korda võitjaks tulnud Tiina Vester alustab hobusel Taat esimest kolmekilomeetrist traaviringi.

Pühapäeval jagus ratsatriatlonil Haagi Lõugas X pinget esimestest ujumismeetritest viimaste galopisammudeni. Kindlad favoriidid pidid alla vanduma aastaid stabiilselt võistelnud triatlonistidele. Nii meeste- kui ka naisteklassis jäid esikohad Saaremaale, noorteklassis võidutsesid taas hiidlased.

Meeste arvestuses läbis täispika distantsi (250 m ujumist, 2 km jooksu ja 6 km ratsutamist) kõige kiiremini Jaan Penjora, edestades viimase nelja aasta võitjat Imre Kuuske (hobusel Rooma) 48 sekundiga. Esimese kahe ala järel juhtis Kuusk konkurentide ees ligi nelja minutiga, kuid otsustavaks saanud ratsutamises oli Penjora Eesti sporthobune Traviata teistest peajagu üle. Kolmanda koha kindlustas endale Taavet Tikk hobusega Madonna.

Ka naiste hulgas said määravaks ratsaringid, millest esimesed kolm kilomeetrit tuli läbida traavis, teised kolm galopis. Pingelise duelli pidasid maha viiekordne võitja Triinu Schneider (hobusel Võiguke) Hiiumaalt ning seni küll kaks korda esikohale tulnud saarlane, kuid kangete naiste omavahelises mõõduvõtus alati teisena lõpetanud Tiina Vester. Seekord pani ennast maksma aga just Vester hobusel Taat.

Vester tunnistas, et hobune on tal alati kiire olnud, kuid tänavu sai lisaks tehtud jooksutrenni. “Kui suplemist ujumiseks nimetada, siis käisin enne võistlust ka ujumas,” lisas neiu.

Võistlusjärgselt antud intervjuus ütles Schneider, et noored kasvavad peale. “Ju oli tal rohkem võidutahet,” kommenteeris Schneider Vesteri sõitu, kuid lisas, et see ei tähenda, nagu oleks temal endal soov võita puudunud.
Kolmandale kohale ujus, jooksis ja ratsutas end viievõistleja Annika Raie (hobusega Wiktooria) mandrilt.

Meesveteranide esikoha noppis triatlonist kõigil kümnel korral osa võtnud Aivar Kallas hobusega Etapp, kes samuti kümnendat aastat startis. Neile järgnes Jorma Ihalainen hobusel Woh. Ihalainen rõhutas, et väga tähtis on meeles pidada ka treenereid. Tema ja ta hobuse viis võistluvormi Juta Penjora.

Lühendatud ujumismaaga (100 m) noorteklassis oli parim alla 15-aastane tüdruk hiidlane Angelika Sadam (hobune Donna Bella), võites kindlalt teiseks tulnud Elisabet Vassilkovat (hobune Miku) Venemaalt ja kolmanda koha saavutanud saarlast Miina-Eliise Udekülli (hobune Aroom). Poisse oli seekord rajal vaid üks – võidukas Priidu Tikk hobusega Dimitri Donskoi Hiiumaalt.

Eraldi toodi välja ka etapivõitjad. Kiireimad ujujad olid Imre Kuusk ja Triinu Schneider, lastest Angelika Sadam ja Priidu Tikk. Jooksurajal olid väledaimad Taavi Eigo ja Elisabet Vassilkova. Vähima ajaga viis oma ratsaniku finišisse Jaan Penjora hobune Traviata.

Juubelitriatlonist võttis osa kakskümmend sportlast, kellest paljud lubasid olla stardis ka tuleval aastal.

Kui enne seekordset üritust andis ratsatriatloni idee autor ja korraldaja Aivar Kallas mõista, et Haagi Lõugas X jääb viimaseks, siis võistlujärgselt teatas ta, et piisavate toetajate olemasolul võib traditsioon jätkuda.

Print Friendly, PDF & Email