Kaubaauto tekitab liiklusohtliku olukorra (31)

Kaubaauto tekitab liiklusohtliku olukorra

OHTLIK OLUKORD: Reede hommikul möödus seisvast kaubaautost suur auto, mis sõitis üle pideva topeltjoone vastassuuna vööndis. Õnneks keegi sellel ajal Torni tänavalt vasakpööret ei teinud.

Peaaegu igal tööpäeva hommikul peatub Kuressaares Tallinna tänaval Grand Rose Spa ees kaubaauto, mis tekitab vaatamata sisselülitatud ohutuledele, liiklusohtlikku olukorra.

Suure auto ja Tallinna tänavat poolitava kahekordse pidevjoone vahelt ükski teine neljarattaline sõiduk enam läbi ei mahu. Kaubaautost mööda sõitmiseks peab sõitma vastassuuna vööndisse, mis tähendab liikluseeskirjade rikkumist, kuna üle sõiduteed poolitava kahekordse pidevjoone sõita ei tohi.

Autokoolis on sõiduõpetajal õigus eksam katkestada kui eksami sooritaja sõidab autoga üle pidevjoone vastassuuna vööndisse.
Lisaks sellele tekitab liiklejatele samal tänaval muret olukord, kus sõiduautod seal tee ääres pargivad. Kuigi liiklusmärk keelab parkimise.
“Linn ja ka politsei on probleemist teadlik ning lahendusi otsitakse nii linnavalitsuse kui politseijärelvalve poolt,” kinnitas Kuressaare abilinnapea Kalle Koov Oma Saarele.

Kuressaare politseijaoskonna vanemkomissar Aare Allik ütles, et kui teel ilmneb takistus, tuleb autojuhil ohu möödumine ära oodata. Samuti palus Allik inimestel kesklinna sõites arvestada, et seal võivad tekkida ummikud, seda enam, et liiklusmärgid on vastuolus.

“Oleme linnaga sel teemal vestelnud,” rääkis Allik, lisades, et sellele olukorrale tuleb lahendus leida. Liiklusseaduse järgi võib mootorsõiduki juhti vastassuunavööndis sõitmise eest, välja arvatud juhul kui see on liiklusnõuetes lubatud, karistada kuni 6000 kroonise rahatrahviga. Sama suure trahvi võib politsei määrata ka möödasõidunõuete rikkumise eest.

Print Friendly, PDF & Email