Reedel värvitakse uksed rahvariiete seelikute triipu

Sel reedel algusega kell 16 hakatakse Kuressaare Linnamajanduse baasi hoovil (Tehnika 10) ühiselt uksi värvima. Saaremaa Kunstiklubi, merepäevade korraldustoimkonna ja vabatahtlike abiliste ühiste jõududega värvitakse uksed Saaremaa rahvariiete seelikute triipu.

Mustrinäidised ja muud vajalikud töövahendid on korraldajate poolt kohapeal olemas. Värvija peab oskama pintslit käes hoida, näidiskaardilt värvide järjekorda vaadata ja omaenese riided puhtad hoida. Nädala pärast seatakse uksed Kuressaare Merepäevade raames toimuva saarlaste kokkutuleku peapaigas – Kuldse Lesta Körtsis – püsti.

Merepäevade korraldustoimkonna üleskutsele anda oma lauda- või kuuri-, garaaži- või muu abihoone uks merepäevade Kuldse Lesta Körtsi kujundamiseks tuli vastukaja nii palju, et vajalikud 10–12 ust saab kokku.
Pärast merepäevade lõppu soovib enamik ukseomanikke oma ukse tagasi saada. Nii jäävad aastateks mitut majapidamist ehtima seelikutriipu uksed, mis vahepeal Körtsis käinud ja seal mitut tuhandet inimest näinud.

 Kuressaare 12. merepäevad toimuvad 1.–3.augustini Kuressaares Raiekivi säärel. Merepäevade raames on üheks olulisimaks ürituseks saarlaste kokkutulek.

Print Friendly, PDF & Email