Kuressaare autokoolid teevad Eestis kõige edukamalt sõidueksameid

Käimasoleva aasta esimese poolaasta jooksul on autokoolide sõidueksameid kõige edukamalt sooritanud Taavo Tenno Autokool. Kuressaare Ametikool on pingereas kolmas.

Selle aasta esimese kuue kuu jooksul Taavo Tenno Autokoolis sõidueksami sooritanutest läbis selle esimesel katsel 86,3% õpilastest. Kuressaare Ametikoolis sooritas eksami edukalt 82,6%. Nende tulemustega said kaks Kuressaare autokooli üle-eestilises pingereas, kus autokoolid, milles eksami sooritas vähemalt 150 õpilast, esimese ja teise koha.

Taavo Tenno sõnul tuli selline tulemus talle endalegi üllatusena. “Meil on väga hea meel, et me oleme ennast jälle näidanud ja midagi saavutanud,” ütles Tenno.

Sõidueksami edukalt läbinute arv on suurenenud ka ARKi eksamitel. Kui 2007. aasta esimesel poolaastal sai B kategooria eksami Saaremaal sooritatud 52,6% sõitjatest, siis möödunud poolaastal sooritas eduka eksami 80,7% juhilubade taotlejatest. Keskmiselt sooritas Eestis 2008. aasta esimese poolega eduka sõidueksami 55,8% üritajatest.

Ka teooriaeksamite sooritamisel on Kuressaare koolid esirinnas. Kuressaare Ametikoolis on teooriaeksami läbimise protsent 85,1 ja Taavo Tenno Autokoolis 80,6.

Mõlemad koolid on teinud võrreldes eelmise aastaga tugeva hüppe. Ametikoolis sooritas eelmisel aastal sõidueksami edukalt 63,6% ja Taavo Tenno koolis 56,6% kohale ilmunutest.

Print Friendly, PDF & Email