Pätid hoiavad Saareküla elanikke hirmu all (3)

Laimjala valla Saareküla inimestel on turvatunne kadunud, sest juba mõnda aega hoiab tervet küla hirmu all mõnekümne pealine kamp isikuid, kes varastavad külaelanikelt kanu ning viivad suvekodudest minema väärtasju ja tööriistu. Külavanem kinnitas, et tekkinud olukorra pärast on mures terve küla.

Saare andmetel on varastamas käidud juba viies majas ning nädalavahetusel taheti varastada ka külas toimunud matustelt söögid ja viinad. Politsei on uurimiseks alustanud kriminaalmenetluse.
Eile pidasid seal kandis elavad inimesed koosoleku, et tekkinud olukorrale lahendus leida.

“Külaelanikud tegid vallale ja politseile märgukirja, paludes pöörata sellele piirkonnale rohkem tähelepanu,” ütles külavanem Eha Ennemuist. “Meie kodukoht, kuhu tuldi sellepärast, et siin on rahulik ja turvaline, ei ole seda enam,” kirjutas Ennemuist vastvalminud külalehes.

Sealt võis lugeda ka, et Saareküla majades käivad rüüstamas noored ja tugevad mehed, kes võiksid ausa tööga teenida lauale nii igapäevatoidu kui pidupäevajoogid, selle asemel, et süüa ära külarahva kanad ja lõhkuda aknad alkoholi juurde pääsemiseks.

“Me ju teame täpselt, kes käivad ümberkaudsetes majades rüüstamas,” ütles ta, kuid enne süüdimõistvat otsust kellelegi näpuga näidata ei saa.
“Hunt kodu ümbert ei murra,” pööras Ennemuist tähelepanu vanasõnale, lisades, et hunt võib-olla mitte, aga inimene küll. Ja mitte suures näljahädas, vaid lihtsalt sellepärast, et keset pidu saab viin otsa.

“Inimestel on turvatunne kadunud, sest keegi ei tea, kelle kodu on järgmine,” nentis ka varguse ohvriks langenud Raul Traumann, kes on abi saamiseks pöördunud ka politsei poole.

Kaagid pakuvad asju raha eest tagasi

Reedel helistati Raul Traumannile korduvalt ning talle pakuti võimalust tagasi osta temalt varastatud asju. Traumann keeldus tagasi ostmast. Ning põhjendas seda sellega, et ei taha laskuda samale tasemele kui kurjategijad.

Seejärel löödi kättemaksuks sisse Tammeloa külasadama kalamaja aknad, ning omanikule helistati ja soovitati sääsevõrk ette panna. Järgmise sammuna ähvardati maja põlema panna. “Maja majaks, aga ilmselt koos sellega kaasneb ka metsapõleng,” märkis Traumann.

Terve küla elab hirmu all. “Ma olen mures inimeste pärast, kes selles külas elavad. Lapsed, kes ei taha maale minna, sest kardavad vargaid,” ütles Trauman

“Asjad ei ole olulised,” ütles ta, rõhutades, et ei ole mures oma varastatud asjade ja maja pärast, vaid on mures inimeste pärast, kes selles külas elavad, ning laste pärast, kes ei taha maale minna, kuna kardavad vargaid. “Auto ostad uue, aga murtud hinge enam uut ei osta,” lisas ta.

Tema sõnul on pättidel raha otsas ja üritatakse leida uus võimalus kelleltki varastada või asju müüa. Külarahvas loodab politsei abile.

Print Friendly, PDF & Email