Nädalavahetusel on abrukalaste kokkutulek

Eeloleval nädalavahetusel toimub Abruka saarel abrukalaste kokkutulek. Ürituse üks korraldajatest, Krista Lember ütles, et mõte kokkutuleku korraldamiseks tekkis eelmisel aastal Abruka folklooripäevade ajal.

“On ju tore näidata neile, kes siit kunagi läinud on, et Abruka saar on taas ellu ärganud ning et siin ei ole elu sugugi nii trööstitu ja siia tasub alati tagasi tulla,” sõnas Lember.

Abrukalaste kokkutulekut korraldab Abruka Muuseumiselts ning kokkutuleku raames on plaanis korraldada ka seltsimajas ajalootund – meenutada üheskoos, mis aegade jooksul kord olnud on.

“Abruka Muuseumiseltsi maja ongi kujunenud selliseks saare keskseks kohaks, kus peetakse perekondlikke tähtpäevi, nagu pulmad ja peielauad ning saadakse muudel puhkudel kokku,” rääkis Lember.

Kokkutuleku raames on plaanis ajada ka asisemat juttu vallavanem Ülo Veversiga. Ehkki Salme Tuulik on prognoositavate tulijate nimekirja saanud 170 inimest, peab Lember reaalseks tulijate arvuks 60 – just nii palju on rahvast viimastel aastatel käinud jaanipäevadel ja muudel suurematel üritustel.

Abrukalaste kokkutulekut ilmestavad laupäevaõhtune simman ning pühapäeva südapäeval algav Saaremaa Rahvateatri etendus “Abruka lood”, mille autoriks on saare oma mees Jüri Tuulik. “Selles etenduses on palju taasleidmisrõõmu ja kohtumisi läbi näitlejate,” usub Lember.

Print Friendly, PDF & Email