Kipi-Koovil avati restoran

Kipi-Koovil avati restoran

TALUPOEGLIK ÕHKKOND: Kipi-Koovi matkakeskuses on nüüdsest avatud ka restoran, kus saab maitsta eestipäraseid toite.

Neljapäeval avati Lümanda vallas restoran, kus saab maalähedases õhkkonnas maitsta eestipärast toitu.

Kipi-Koovi perenaine Esta Alev ütles, et nende matkakeskusel oli vajadus oma toidukoha järele juba ammu. „Majutamine maal tingib selle, et peab olema ka korralik toitlustus,“ selgitas Alev.

Lisaks gruppide toitlustamisele oodatakse restorani sööma ka lihtsalt läbisõitjaid. Alevi sõnul pakutakse Kipi-Koovil eesti inimesele armsaid toite. Restoranist võib tellida näiteks Lääne-Eesti rahvustoitu pannileiba, aga ka traditsioonilist liha ja kala. Köögiviljad ja kartul pärinevad Alevite endi maheköögist OÜ-st Kapa.

Alevi sõnul töötab köögis kaks kokka ning menüü on laiahaardeline. Perenaise sõnul on neil praegu veel katsetamiseperiood, seega on pakutu iga päev veidi erinev.

Sisustamisel lähtuti Alevi sõnul talupoeglikust stiilist ning materjalidena kasutati kivi ja puitu. Restoranihoone ümberehitamine võttis aega poolteist aastat.

Kipi-Koovi restoranil on kaks saali. Üks saal on ehitatud tantsuruumiks, kuid vajadusel on Alevi sõnul ka seal toitlustamine võimalik. „Ka sada inimest pole meile probleem,“ ütles Alev. Samuti lisas ta, et nende juures on võimalik pidada kas sünnipäevi või pulmi.

Print Friendly, PDF & Email