Uus Honda keskus on stiililt Euroopas pioneeriks

Uus Honda keskus on stiililt Euroopas pioneeriks

ESIMENE EUROOPAS: Oktoobris avatav Honda uus Kuressaare keskus hakkab esimesena Euroopas kasutama uut kujunduskontseptsiooni.

Oktoobris avatava Auriga keskuse juurde valmiv uus Honda autosalong saab esimese Euroopa keskusena au kasutada uut ühtset firma kujundusstiili. Lisaks saadakse esimesena Baltikumis Honda mootorrataste esindusõigus.

„Oleme esimesed, mis tehakse Honda stiili järgi,” kinnitas Oma Saarele ML Autoservice juhataja Maidu Lempu. „Täna on uuest stiilist vaid visand, oleme pioneerid.”

Hondasid ja Citröene Kuressaares müüva firma juhataja sõnul on kohalikud sisekujundajad püüdnud firma poolt ette antud visandeid viia reaalsusesse. „Meie keskuse ehitamine on sattunud lihtsalt nii õigele ajale,” rääkis juhataja sellest, miks Saaremaa taolises väikeses kohas uut stiili juurutama hakatakse. „Teised müüjad hakkavad oma salonge sama kontseptsiooni järgi muutma. Kas nüüd just üks ühele, aga bännerid ja värvid peavad samaks jääma,” selgitas Maidu Lempu, kelle sõnul saavad nemad algusest peale kasutada õigeid värvitoone ja klaasi. Kontseptsiooni järgi peab uus salong olema valgusküllane ja pehmetes ja mahedates toonides. „Auto peab esile tulema,” ütles Lempu.

Uue keskuse 1500 ruutmeetril hakatakse müüma vaid Hondasid. Citröenide müümiseks leitakse teine asukoht.

Lisaks autodele hakatakse esimesena Baltikumis otse tehasest tooma ja müüma ka Honda mootorrattaid, mille tarbeks tuleb omaette motopood. Seda, et mootorrattad inimeste jaoks liiga eriliseks kaubaks jääks, firma juhataja ei usu. „Täna on tänavapildis näha, et mootorratas on kasvav trend. Inimesed saavad üha rohkem oma põhivajadused täidetud ja siis hakatakse rohkem mõtlema hobide peale,” arvas Lempu. Tema sõnul tuleb kasuks ka see, et firma näol ei ole tegemist edasimüüjatega, vaid ollakse Honda Motor Europaga otse tehaselepingus, mis annab õiguse müüa oma kaupa ka mujal, mitte ainult Saaremaal. See annab firmale võimaluse vajaduse korral väljuda siinsest piiratud turult ka mandrile.

Lisaks autode ja tsiklite müügile ja hooldusele hakkab keskuses olema ka võimalus hooldada paadimootoreid ja muruniidukeid.
„Meie tehniline baas hakkab olema sama sisustusega kui tehnoülevaatuspunktides,” märkis Lempu ning loetles üles mitmeid seadmeid nagu raputid, lõtkutestrid, pidurdusstendid. Nende riistade abil saab kunde kohe ülevaate oma auto olukorrast.

Erinevate kiirhädade jaoks luuakse keskusesse spetsiaalne ekspressteenindus.

Kui klient saab uues keskuses parimad lahendused oma rauast ratsu turgutamiseks, siis juhataja sõnul on püütud suuremat tähelepanu pöörata ka töötajate olmetingimustele. Töötajatele tulevad erinevad olmeruumid alustades köögist ja lõpetades saunaga. „Ega see autotehniku töö ei ole puhas töö,” ütles Lempu nentides, et head tingimused on palga kõrval üks lisaargument, miks keegi peaks tahtma neile tööle tulla.

Uue keskuse avamisega kaasneb ka tööjõu vajadus. Firma juhataja sõnul hakatakse juba järgmisel nädalal otsima uude autosalongi töökäsi.

Print Friendly, PDF & Email