Merepäevad tulevad merelisemad ja nooruslikumad

Merepäevad tulevad merelisemad ja nooruslikumad

 

Tänavused XII Kuressaare Merepäevad toimuvad küll traditsioonilises kuues Raiekivi säärel, kuid siiski on korraldajatel merepäevalistele pakkuda mitmeid uuendusi.

Merepäevade peaprodutsent Reet Truuväärti sõnul on korraldajatele ette heidetud, et merepäevadel on vähe merelist maiku. „Sel aastal on meil see lünk suhteliselt hästi täidetud,“ kommenteeris Truuväärt. Tänavu näevad inimesed merepäevadel esimest korda näiteks saarlaste ehitatud vesialuseid. Samuti näitab oma väljapanekut Veeteede Amet. Kohale tuleb ka Lääne piirivalvepiirkond ning püstitatakse B7 telk.

Raiekivi sääre ala on jaotatud küladeks. Eelpool nimetatud väljapanekud asuvad niiöelda merekülas. Lisaks on haakrikuküla, raamatuküla, käsitööküla ja noorteküla.

Korraldajatele on nende endi sõnul varem ette heidetud, et lasteüritusi merepäevadel küll on, aga noortele mõeldud tegevust napib. Sel aastal on ka seda lünka üritatud täita. Noorteprogrammi eest vastutav Lii Vanem ütles, et lisaks põnevate noortebändide kuulamisele toimub ka mitmesugust meisterdamist, karaoke, vahupidu ja palju muud huvitavat.

Muusikalise poole eest vastutav Villu Veski sõnas, et kuigi Merepäevad pole vaid muusikafestival, täidab tunnid hea muusika. Esinejaid on Soomest, Rootsist, Taanist, Norrast, Lätist ja Eestist ehk ühe ja sama mere erinevatelt kallastelt: „Balti meri on Põhjala Vahemeri, mis ühendab kultuure,“ lisas Veski.

Veski sõnul on merepäevadel kaks muusikatsentrumit – jahtklubis asuvas restoranis Boston toimuvad Jazz del Mar ehk „jazz mere ääres“ kontsertid ja teiseks keskuseks on Kuldse Lesta telk. Viimases on laupäeval, 2. augustil kella 12-15-ni saarerahva suur kontsert, kuhu korraldajad kutsuvad kõiki aktiivselt osalema. Merepäevade peaesinejaks võiks Veski arvates nimetada laupäeval esinevat Norra folkpop ansamblit Millpond Moon.

Korraldajad kinnitasid, et ka ilutulestik toimub sel aastal kindlasti. Üheskoos lisati, et kuigi jäätist ja poniga sõitmist tasuta ei saa, on kõik üritused merepäevade raames prii sissepääsuga. Merepäevade eelarve on 850 000 krooni.

Print Friendly, PDF & Email