Austria maniakk Josef Fritzl palus vanglaarstidelt noorendavaid vahendeid

Austria maniakk Josef Fritzl palus vanglaarstidelt noorendavaid vahendeid

Austria väikelinnast Amstettinist pärit 73-aastane seksuaalmaniakk Josef Fritzl pöördus vanglaarstide poole palvega, et nad varustaksid teda noorendavate vahenditega. Kõne all olev mees hoidis 24 aastat vangistuses oma tütart, keda ta korduvalt vägistas ja sundis endale sünnitama lapsi.
Suurbritannia ajaleht The Daily Mirror kirjutas sel nädalal, et Sankt Pölteni linnavangla vang pöördus oma raviarsti poole palvega muretseda talle noorendavat näokreemi.

Märkimisväärne on, et oma välimuse eest hakkas Fritzl muret tundma ajal, mil tema enda väitel pidavat ta tervis pidevalt halvenema. Nimelt on maniakk viimaste nädalate vältel kurtnud tugevaid valusid rindkere ja kõhu piirkonnas.

Selle nädala esmaspäeval teatasid Sankt Pölteni vangla esindajad ajakirjandusele, et Joseph Fritzl loeb hoolikalt ajalehti ja vaatab teleuudiseid, et hoida end kursis tema süüd uuriva kriminaalmenetluse käiguga. Mehe vangikambrisse on üles seatud pidevalt töötav televiisor ja väidetavalt ei jätvat maniakk tähelepanuta ühtegi telesaadet, kus temast räägitakse. Kuid kriminaaluudiste vaheaegadel pidavat Fitzl tutvuma ajaleheartiklitega, milles kirjeldatakse tema kuritegu.

Korralik ja vaikne vang

Vanglaametnikud lisasid, et kõige selle juures peab arestant end rahulikult üleval ja seni pole ta vangivalvuritele muret valmistanud. Sankt Pölteni vangla pressiesindaja Erich Huber-Günsthoffeni sõnul nõudvat Fritzl regulaarselt vaid meditsiinilisi läbivaatusi. Nüüd aga esitas ka nõudmise, et talle toodaks näonahka noorendavat kreemi.

“Te isegi ei aimaks, et me sellist vangi (s.t Fritzli – toim.) siin kinni hoiame,” märkis Huber-Günsthoffen ajalehele The Daily Mail antud usutluses. Tema sõnul on kõnealune vang toidu suhtes vähenõudlik ja mitte kunagi pole ta veel kurtnud, et toiduportsjonid on liiga väikesed.

Samas on Fritzl hakanud oma vangikambrist ka väljuma – ilusate ilmade korral on ta vanglahoovis teinud väikese jalutuskäigu.

Austajannade kirjad virgutasid elule

Kuid veel hiljuti oli Joseph Fritzl oma vangikongis üksinda ja ta kannatas tugeva depressiooni all. Vangistuse esimestel nädalatel ta isegi tunnistas vanglapersonalile, et tema kannatused on suured ja et vaevalt ta elab kohtupäevani.

“Kohe kui ta siia meile toodi, siis näitas ta üles ülbust ja meile jäi mulje, et tal puudub igasugune kahetsustunne,” rääkis ajakirjandusele üks vangivalvuritest. Seejärel aga hakkas vang halvasti magama, öösiti tabasid teda sageli märatsemishood ja ta hakkas kiiresti kehakaalu kaotama.
Joseph Fritzli advokaat on öelnud, et mees soovib kiiremas korras oma pereliikmetega kohtuda, et neile selgitusi anda. Advokaat lisas veel, et tema kaitsealune tunneb suurt muret oma lähedaste tervisliku seisundi pärast.
Külastajaid Fritzli juures praktiliselt ei käi. Kohtumistel on käinud vaid perekonna üks ammune tuttav, kelle nime võimud ajakirjandusele ei avalikusta.

Tõsi, viimasel ajal on seksuaalmaniakil ilmunud omapärane toetusgrupp, kuhu kuulub paarsada naisterahvast, kes lausa pommitavad teda armukirjadega.

Joseph Fritzli kummaliste austajannade hulgas leidub isegi sääraseid, kes peavad teda toredaks meheks, keda avalikkus on vääriti mõistnud. Sellised naised on seisukohal, et Fritzl vägistas oma tütart kasvatuslikel eesmärkidel – sääraste karmide meetoditega olevat isa soovinud “õpetada oma tütrele emadust”.

Pool elust vangistuses

73-aastane pensionärist elektriinsener arreteeriti käesoleva aasta 27. aprillil kohe pärast seda, kui ta tütar ebaseaduslikust vangistusest vabanes ja teatas politseile oma isa kuritegudest.

Hilisem uurimine on näidanud, et esimest korda vägistas Fritzl oma tütart Elisabethi 1977. aastal, kui tütar oli vaid 11-aastane. Kuid 1984. aasta 27. augustil sulges ta Elisabethi oma Amstettinis asuva maja keldrisse, kus naine veetis ühtekokku 24 aastat.

Sealjuures on päevavalgele tulnud, et esimesed üheksa kuud oli Elisabeth koeraketi abil kinnitatud keldris asuva toru külge. Samas keldris sünnitas tütar oma isale seitse last.

Üks vangistuses sündinud lastest, Michael, suri juba imikueas, sest keldris puudus arstiabi. Oma lihase tütrega sigitatud lapse surnukeha põletas Josef Fritzl koduses keskkütteahjus.

Kolm Elisabethi sünnitatud last võttis maniakk oma hoole alla. Sealjuures tuli ta avalikkuse ees välja versiooniga, et tema kodunt põgenenud tütar (s.o Elisabeth) olevat just nagu kuskil võõrsil lapsed sünnitanud ja seejärel toimetanud nad koju vanavanemate hoole alla. Austria sotsiaalhoolekande töötajad on politseiuurijatele väitnud, et “hr Fritzl selgitas väga veenvalt, kuidas ilmusid kolm väikelast tema koduukse ette”.

Tegelikult olevat aga Lisa (s 1993), Monika (s 1994) ja Alexander (s 1997) keldris liiga valjusti nutnud. See olevat vägistajast vanaisa ära kohutanud ja ta hakkas kartma, et tema saladus võib päevavalgele tulla. Seepärast ta eelistaski võtta lapsed oma hoole alla ja nad adopteerida.
Kuid 19-aastane Kerstin, 18-aastane Stefan ja 5-aastane Felix, vastupidi, on kogu oma senise elu veetnud vaid keldris vangistuses.

Ähvardas vange

Eeluurimine on näidanud, et Fritzl ähvardas oma vange korduvalt ja seda eesmärgil, et neil ei tekiks põgenemissoove. Nimelt olevat ta teatanud, et põgenemiskatsel ta mürgitab vangid gaasiga. Politseiuurijate sõnul oli see puhtalt vaid ähvardus, sest keldrist gaasitorusid ei leitud.

Josef Fritzli naise õde Christine ütles politseile, et tavaliselt läks maniakk keldrisse kella üheksa ajal hommikul. Kodustele ta ütles, et teda keegi ei segaks, sest tal olevat vaja teha jooniseid masinate jaoks, millega kauples tema firma. Sama naine tunnistas veel, et mõnikord jäi Fritzl keldrisse kogu ööks.

Üürnik, kelle käsutuses olid toad Josef Fritzli maja esimesel korrusel, ütles politseile, et kuulis korduvalt keldrist kostvaid imelikke helisid. Majaomanik olevat aga andnud selgituse, et tegemist on helidega, mida põhjustab keldris asuv keskküttesüsteem.

Haigus andis päästerõnga

Kõige vanema tütre Kerstini ootamatu haigestumine andis perele päästerõnga ja nad vabanesid. Kui tütarlaps oli suremas, pidi Josef Fritzl toimetama oma lapselapse (kes samas on ka tema laps) kohalikku haiglasse (Landesklinikum Amstetten). Kuna arstid kahtlustasid, et tegemist võib olla geneetilise haigusega, palusid nad, et välja ilmuks ka tüdruku ema. Lõppude lõpuks oli maniakist vanaisa sunnitud taanduma ja ta toimetas tütre Elisabethi haiglasse. Kohe pärast seda kurjategija ka arreteeriti.
Väikelinna Amstettini elanike jaoks oli Josef Fitzli vahistamine tõeliseks šokiks. Kõigi arvates oli ta hoolikas ja kõrge moraaliga pereisa. Keegi ei osanud eeldada, et kauni väliskesta taga on tegelikult peidus julm maniakk ja seksuaalseid perverssusi harrastav isiksus.

Väidetavalt ei kahtlustanud midagi ka Josef Fritzli seaduslik abikaasa Rosemarie. Vähemalt seni pole juurdlus tuvastanud, et naine oleks oma mehe kaksikelust teadlik olnud. Ajakirjanduses ilmunud andmetel on Rosemarie tervislik seisund pärast loo avalikuks tulemist järsult halvenenud.

Samas on mõned Josef Fritzli perekonda hästi tundvad isikud väitnud, et oma lähedasi olevat mees kohelnud kui tõeline türann.

Print Friendly, PDF & Email