Türgis on odavam puhata kui Saaremaal (3)

Eilne Eesti Ekspress annab teada, et Türgis on juba odavam puhata kui Saaremaal. “Kui võtate numbri Saaremaa keskmise hinnatasemega (mitte kõige kallimas) hotellis, saate teada, et üks päev perega läheb teile maksma 3300 krooni (tervisepakett),” kirjutab ajaleht.

Hinna sees on igaühele kaks protseduuri päevas, samuti hommiku- ja lõunasöök. Eesti Ekspressi arvutuste kohaselt läheks kümnepäevane Saarema puhkus maksma 33 000 krooni, aga seda ilma õhtusöökideta ning jutt ei käi kõige kallimast hotellist.

Eesti Ekspress toob ära ka hindade võrdlustabeli puhkusekulude kohta Saaremaal ja Türgis Alanyas. Esimesel juhul on 10-päevane puhkusereisi maksumuseks tulnud 27 000 krooni, teisel juhul 22 000 krooni. Nii näiteks maksab sõita bussiga Tallinnast Kuressaarde ja tagasi kolmele inimesele 1350 krooni.

Ühe inimese tervisepakett maksab 1100 krooni (sisaldab hommiku- ja lõunasööki ning kaks protseduuri), kokku seega 20 000 krooni protseduurideta või 33 000 krooni protseduuridega. Õhtusöökide jaoks tuleks ajalehe arvates arvestada vähemalt 3000 krooni ning ekskursioonideks 1500 krooni.

Türki pakutakse tavaliselt puhkusepakette, mis sisaldavad ka sõitu sihtkohta ja tagasi. Kui alustada Türki sõitu Riiast, saab hakkama veelgi odavamalt. Nii tuleb Eesti Ekspressi arvutuste kohaselt bussisõit Riiga ning lennusõit Alanyasse kolmele 13 200 krooni. Hotell koos hommiku- ja õhtusöögiga maksab kolmele inimesele 750 krooni (kümnele 7500 krooni).

Pakett “kõik hinna sees” tähendabki seda, et kui söögile läheb täiendavat raha, ei ole summa märkimisväärne. Kahepäevane ekskursioon kolmele inimesele maksab aga vaid 655 krooni.

Print Friendly, PDF & Email