Saarlased eelistavad puhata Türgis, Egiptuses ja Kanaaridel

Saarlased eelistavad puhata Türgis, Egiptuses ja Kanaaridel

VAHEMERI KUTSUB SAARLASI ENAM KUI LÄÄNEMERI: Paljud saarlased eelistavad veeta puhkust soojades ja kaugetes Türgi kuurordites.

Käes on puhkuste aeg. Kes puhkab aktiivselt, kes passiivselt. Kes Eestis, kes väljaspool seda. Paljud inimesed aga ei jõua oma reise ise planeerida ja korraldada ning pöörduvad abi saamiseks reisibüroodesse. Oma Saar uuris Saaremaa reisikorraldajatelt missugused on saarlaste põhilisemad reisisihtkohad talve- ja suvehooajal, kui populaarne saarlaste seas on reisibüroode poolt pakutavate siseturismi pakettide kasutamine.

Arensburgi Reisid reisikorraldaja rääkis Oma Saarele, et kõige enam ostetakse suvel puhkusepakette Türgisse, Kreetale, aga ka teistesse Euroopa kuurordite piirkonda. “Talvel on aga saar-laste seas populaarsed Kanaarid ja Egiptus,” mainis reisikorraldaja. Arensburgi Reisid juhataja Margus Mölder ütles, et siseturismi kohapealt võib julgelt öelda, et saarlane reisib büroode vahendusel äärmiselt vähe.

“Seetõttu on raske öelda, kus Eesti osas eelistavad saarlased kõige enam puhata,” arvas Mölder. “Ikka teatakse ise kuhu minna ja kuidas sinna saab,” märkis ta. Tema sõnul on talvel võib-olla mõnevõrra teistest Eesti sihtkohtadest populaarsem Lõuna-Eesti.

Estraveli Saaremaa esinduse andmetel käivad saarlased talvel kõige enam Egpituses ja Kanaaridel. “Suvel ostetakse aga puhkusepakette praktiliselt igale poole,” arvas Estraveli reisikorraldaja.

Estraveli AS kommunikatsioonijuht Mari-Liis Rüütsalu rääkis, et saar-lased ei kipu siseturismi pakette ostma. “Tundub, et saarlased reisivad pigem omal käel, seda just Eestis,” arvas ta. Tema sõnul ostavad aga saarlased reisibüroodest küll hotellimajutust Eesti suuremates linnades. “Tallinnas ja Tartus,” lisas ta.

Tema sõnul kasutatakse seda nii tööreisi puhul kui ka näiteks transiitsihtkohana, kui vaja edasi piiri taha sõita. Rüütsalu meelest on aga suvel Saaremaa ise kahtlemata Eesti üks top-sihtkohtadest. “Nii eestlaste kui lähinaabrite seas on Saaremaa populaarne,” märkis ta. Tema meelest käib Saaremaa ja Pärnu kui sihtkoha pärast esikoha mõttes tihe rebimine.

Mere reisibüroo esindusest öeldi, et saarlaste kõige populaarsemateks sihtkohtadeks on talvehooajal Türgi, Egiptus ja Tenerife. “Suvel käiakse küsimas aga puhkusepakette Kreekasse, Tuneesiasse ja Türgisse,” arvas Mere reisibüroo reisikorraldaja. “Üldiselt suvel soojamaareise väga ei ole tahetud, pigem käiakse soojamaareisidel ikka talvel,” vahendas reisikorraldaja.

Mere reisibüroo meelest Saaremaalt suvel ära ei kiputa.
Mere reisibüroo korraldab ka Eestisiseseid puhkusi. Büroo andmetel Eesti siseturismi kohapealt pöördutakse reisibüroo poole eelkõige välismaalased. Eestis reisimisest on huvitatud lätlased, soomlased, sakslased, rootslased. “Nad küsivad tihti erinevaid jalgrattamatka pakette,” märkis Mere reisibüroo reisikorraldaja.

Tema meelest saarlased üldiselt reisibüroo kaudu Eesti-siseselt ei reisi. “Talvel on populaarsed ka suusareisid, Saaremaalt käiakse aga kõige enam Rootsis ja Soomes suusatamas,” märkis Mere reisikorraldaja.
Saaremaa reisibüroo korraldab aga põhiliselt vaid saare kooliõpilaste ekskursioone ja reise.

“Kaks populaarsemat saare kooliõpilaste sihtkohta Eestis on Kirde- ja Lõuna-Eesti,” märkis Saaremaa reisibüroo reisikorraldaja. Samuti korraldatakse saare kooliõpilaste reise teistesse Baltimaadesse.

Print Friendly, PDF & Email