Krimi: Soomlanna varastas jalanõud ja padjapüüri

Teisipäeval kingapoest jalanõusid varastada üritanud 46-aastane soomlanna, võttis Kuressaare kohvikust kaasa padjapüüri. Politsei kinnitas, et 14. juulil kella 22 paiku varastas välisriigi kodanik Kauba tänava kohvikust padjapüüri.

Oma Saare andmetel üritas sama naine järgmisel hommikul varastada kingapoest jalanõusid, kuid Walkingu müüja pidas kauplusest mõnesajakroonised jalanõud varastanud soomlanna kinni. Politsei alustas mõlemal juhul väärteomenetluse.

Mees sai Leisis peksa. 13. juulil lõid Leisi alevis kolm noormeest 22-aastast Indrekut pea ja keha piirkonda, tekitades kannatanule füüsilist valu. Politsei on juhtunu uurimiseks alustanud kriminaalmenetlust. 

Kalmisturüüstaja jäi leidmata. Saaremaal Karja kalmistult vanade ristide varguse uurimiseks algatatud kriminaalasi läks lõpetamisele, kuna politsei ei tuvastanud kuriteo toime pannud inimesi. “Kuriteo avastamiseks on läbi viidud kõik vajalikud uurimistoimingud, kuid süüdlase isikut ei ole tuvastatud,” kinnitas Lääne ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Külli Kivioja ajalehele.

Kui aga lõpetatud kriminaalasjades ilmnevad uued asjaolud, mille tulemusel kuritegu avastatakse, siis menetlus uuendatakse, ütles Saaremaa ringkonnaprokurör Svetlana Maripuu, kinnitades, et ka lõpetatud asjadega käib töö edasi.

Mais alustatud kriminaalmenetlusega uuriti aprilli lõpul Leisi valla Karja vanal kalmistul toime pandud vanade malmristide vargust ja vandaalitsemist.

Mehed nõuavad kohtu kaudu teed koju. Kaks Nasva küla meest esitasid kohtule hagi A. Liigsoo vastu, et tagada oma Tuletorni tänaval asuvatele kinnistutele juurdepääs. Tüliõunaks on kruusakattega Tuletorni tänav, mis kulgeb Liigsoo maja juurest läbi ja viib tupikusse.

Tänavu märtsis tegi Kaarma vallavalitsus A. Liigsoole ettepaneku sõlmida vallaga leping eratee avalikuks kasutamiseks, kuid vallale saadetud kirjas märkis Liigsoo, et lubab oma maad praegu kasutada, kuid edaspidi piirab krundi aiaga. Kahele naabrile pakkus naine soovitanud võimalust teha endale ise juurdepääsuteed.

Vallavalitsuse töötaja Aare Saar sõnas toona, et kui naabrid omavahel ise kokkuleppele ei jõua, tuleb kohtutee jalge alla võtta. Kohus pidi hagi arutama eile, kuid kuna ei olnud teada valla seisukoht, lükati otsustamine edasi sügisesse.
Kohtunik Külli Mõlder kinnitas, et eilse juhtumi suhtes otsust ei tehtud, sest kohtule on teadmata valla seisukoht ja vallavalitsuse puhkusega seoses see viibib. “4. septembril viib kohus koos valla esindajaga läbi paikvaatluse ja sellele järgneb istung, ehk siis saab otsuse teha,” lisas Mõlder, täpsustades, et see on juhul, kui osapooled kokkuleppele ei jõua.

Print Friendly, PDF & Email