Mart Mäekeri vastu algatatud kriminaalasi lõpetati (5)

Prokuratuur lõpetas selle aasta aprillis Mart Mäekeri vastu algatatud kriminaalasja, kuna antud juhtumi puhul süüteo koosseis puudus.

Prokuratuuri andmetel algatati kriminaalasi 28. aprillil omastamist puudutava paragrahvi alusel.

Taimetoodangu Inspektsiooni endine peadirektor Mart Mäeker kinkis ametis olles lasteaiale kolm arvutit, mida tema juhitud asutuses ei kasutatud, kuid Taimetoodangu Inspektsioonis ei olnud vormistatud selle kohta mingit vara mahakandmise otsust, mis omakorda oleks pidanud olema asjakohaselt ka põhjendatud, et milleks ikkagi on vaja vara maha kanda.

Põllumajandusministeerium põhjendas toona, et riigivara seaduse järgi riigile kuuluvat vallasvara, nagu seda on arvutid, kinkida muuhulgas ka kohalikele omavalitsustele, kuid seda võib teha ainuüksi minister. Põllumajandusministeeriumi esindaja sõnul ei ole niisugust ministrit aga olemas ning sellist otsust ei ole ka inspektsiooni poolt taotletud.
Kriminaalasi antud tehingu uurimiseks algatati Taimetoodangu Inspektsiooni vastavasisulise avalduse alusel.

Mart Mäekeri sõnul on ettevõtte keldris juba praegu umbes 50 arvutit, mida ei kasutata. Ta lisas, et lasteaed, kellele ta arvutid kinkis, tõi need ka tagasi, kuid üks oli katki läinud.

“Mina ei ole oma kasuks ühtegi liigutust teinud,” märkis Mäeker, lisades, et ainuke viga, mis ta tegi, oli see, et ta unustas kingitud arvutid arvelt maha võtta.

Tänase päeva seisuga on juhtumi uurimiseks algatatud kriminaalasi lõpetatud.
“Prokurör andis loa kriminaalmenetluse lõpetamiseks 4. juulil,” ütles Põhja Ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Maria-Elisa Rannajõe, täpsustades, et menetlus lõpetati süüteokoosseisu puudumise tõttu. “Alla 1000 kroonine varavastane süütegu pole kuritegu,” lisas ta.

Kriminaalmenetluse seadustiku järgi on kannatanul õigus tehtud otsuse peale edasi kaevata kümne päeva jooksul, alates lõpetamise määruse koopia saamisest.

Print Friendly, PDF & Email