Eri Klas saab Ekesparre Residentsis nimelise toa

Eri Klas saab Ekesparre Residentsis nimelise toa

TUBA ERI KLASILE: Tuleval nädalal antakse maestro Eri Klasile üle tiitel “Ekesparre Artist in Residence”, millega kaasneb temanimeline tuba.

Kuressaares asuv ajalooline Ekesparre Residents Hotell tunnustab dirigent Eri Klasi, andes esmakordselt välja tiitli Ekesparre Artist in Residence, ütles TallinnHotels marketingi- ja müügidirektor Ain Käpp Oma Saarele. Tunnustusega kaasneb nimeline tuba hotellis.

Tuleval kolmapäeval antakse Käpa sõnul dirigent Eri Klasile Kuressaares üle tiitel Ekesparre Artist in Residence, millega tunnustatakse eesti rahvuskultuuri silmapaistvat loojat või edendajat. “Tiitel antakse välja esmakordselt,” kinnitas Käpp, lisades, et tiitliga kaasneb nimeline tuba hotellis, mis jääb tunnustatu käsutusse loometegevuseks, iseolemiseks või inspiratsiooni otsinguks.

“Kindlasti on Eri Klas hotellis juba ooperipäevade ajal, kuid loodame, et tema Saaremaal-käigud pärast omanimelise toa saamist sagenevad,” avaldas Käpp lootust.

Varem sellist tunnustust TallinnHotels ei ole välja andnud ning praegu Ekesparre Residents Hotellis ühtegi nimelist tuba ei ole.
“Kindlasti saavad Eri Klasi nimelist tuba kasutada ka kõik teised hotellikülalised, kuid seda siis, kui maestro hotellis ei puhka,” rääkis Käpp. Tema sõnul pannakse tuppa seinale ka inglisekeelne vastav silt ning toas on võimalik sirvida Klasi enda kirjutatud raamatut.

Ekesparre Residents Hotell on privaatne kümne toaga juugendstiilis hotell, mis asub Kuressaares ajaloolise Liivimaa piiskopilinnuse raveliinil. Residents sai 20-ndatel aastatel kuulsaks kirjanikeühenduse “Siuru” liikmete puhkekohana (Artur Adson, Hendrik Visnapuu, August Gailit jt), millest tuleneb ka hoone hüüdnimi “Siuru loss”.

Aastail 1930–1940 pidas majas pansionaati ja Kuressaare ainulaadset taimetoidurestorani Elisabeth Pohl. Sõdade ajal oli hoone kasutusel staabina, hiljem asus seal ka miilitsa osakond. 1950. aastal avati majas taas 28 voodikohaga võõrastemaja. Peale taasiseseisvumist hakati 1996. aastal hoones Lossi hotelli nime all taas majutusteenuseid pakkuma. 2007. aastal renoveeriti maja ettevõtja Arti Arakase poolt ning alates käesoleva aasta maikuust on väärikas hoone jälle külalistele avatud.

Print Friendly, PDF & Email