Ruhnu koolimaja eskiisikonkursi võidutöö on selgunud

Ruhnu koolimaja eskiisikonkursi võidutöö on selgunud

 

Ruhnu koolimaja eskiisiprojekti võitis Teigar Sova Arhitektid OÜ talukompleksi projekt.

Ruhnu vallavanem Aare Sünter ütles Oma Saarele, et esmapäeval selgitas 7-liikmeline komisjon välja Ruhnu kooli eskiisiprojekti võidutöö arutluse ja hääletuse tulemusena.

Sünteri sõnul arutles komisjon mitmeid tunde eskiisiprojektide plusside ja miinuste teemal. “Lõpuks võitis Teigar Sova Arhitektid OÜ töö häälte enamusega,” lisas ta. “Antud eskiisiprojekt oli sobilik Ruhnu keskkonda ja see on teistest kõige lihtsamalt järk-järguna teostatav,” arvas Sünter.

Komisjoni kuulus kolm ruhnlast – koolidirektor Ants Pirso, Ruhnu vallavanem Aare Sünter, muuseumidirektor ja lapsevanem ning Ruhnu kooli hoolekogu liige Märt Kapsta –, kaks Ruhnuga lähedalt seotud inimest ja kaks spetsialisti mujalt. Komisjoni on kaasatud ka arhitektid. Ruhnu vald loodab uue koolimaja ehitusega alustada veel sel aastal.

Vallal on Sünteri sõnul koolimaja ehituseks olemas 5,5 miljonit krooni, koolimaja ehituse projekti kogumaksumus võib ulatuda kuni 15 miljoni kroonini.

Koolimaja peaks tulema 25 õpilasele, momendil õpib koolis 10 õpilast. Kooli ehitamisel arvestatakse perspektiiviga, et saarele kolib edaspidi elama rohkem inimesi.

Print Friendly, PDF & Email