Alkoholi müügipiirang kehtib ka praamide kauplustes

Eile kehtima hakanud alkoholiseaduse muudatus, millega keelatakse alkohoolsete jookide müüki õhtul kümnest hommikul kümneni, kehtib ka mandri vahet sõitvate laevade kauplustes. Laevade restoranides ja pubides võib alkoholi kohapeal pruukimiseks osta igal ajal, kuid toitlustuskohast joogi kaasa võtmine võib lõppeda trahviga.

Segadust tekitas alkoholiseaduse paragrahv 40, mille lõige (11) ütleb järgmist: “Alkohoolse joogi jaemüük on lubatud käesoleva paragrahvi lõike 1 punktides 1 ja 7 osundatud müügikohtades alates kella 10.00 kuni 22.00.” Punktid 1 ja 7 tähendavad vastavalt kauplusi ja rändkauplusi.

Kuid sama paragrahvi lõike 1 punkt 5 toob kaupluste ja teiste müügikohtade kõrval välja alkoholi jaemüügi kohana eraldi “sõitjateveo teenuse osutamisel kasutatavad vee- või õhusõidukid”, mille kohta pole öeldud, et seal sama piirang kehtiks. Ülejäänud müügikohtade kohta on öeldud hoopis, et seal võib alkohoolseid jooke müüa koha peal tarbimiseks.

Alkoholi müügi järelvalvet teostavad teiste seas Tarbijakaitseamet ning politsei. Tarbijakaitseametist kinnitati, et praamide kauplused peavad alluma müügipiirangule, mis tähendab, et enam ei tohi sealt õhtul kümnest hommikul kümneni alkoholi kaasa müüa. Piirang ei kehti aga rahvusvahelisi reise tegevate laevade pardal, mis tähendab, et näiteks Mõntu-Ventspilsi liinil saaks igal ajal oma alkoholi ära osta.

Politseist öeldi, et kui inimene toitlustusasutusest endale pudeli lauda ostab, siis ei saa teda takistada sellega minemast, kuhu ta tahab. Kui aga pudeliga tänavale jooma satutakse, siis see on avaliku korra rikkumine ning see lõpeb trahviga.

Print Friendly, PDF & Email