Muhu Fantastil näidati paljast ihu ja lõigati rockisoenguid

Muhu Fantastil näidati paljast ihu ja lõigati rockisoenguid

KITARRIMÄNG ÕLLEPUDELIGA: Laupäeva õhtul lavale astunud Phlox tõi metsade vahele laialivalgunud pidulised uuesti lava ette muusikat nautima.

Alasti pillimehed Hiiumaalt varjasid end vahelduva eduga kitarride taha ja kutsusid ka rahvast üles rõhuvatest rõivastest loobuma. Ürituse käigus loobuti nii riietest, tavapärasest menüüst, igapäeva muredest kui vanast soengust – lastes endale töötoa raames mulleteid lõigata.

Alternatiivmuusikafestivali Muhu Fantasti peakorraldaja Risto Piibe näitas teistele eeskuju ning lasi endale kaenlaauku mulleti lõigata. 11–12. juulil Piiri endises raketibaasis toimunud üritus tõmbas külastajad eemale tavapärasest elurütmist, pakkudes alternatiivi harjumuspärastele Eesti festivalidele.

Muhu Fantast tugines vabatahtlikkusel ja eesmärgil, et kõigil oleks hea olla, ütles peakorraldaja Piibe. Ürituse tõi Muhusse Tallinna organisatsioon Diletantide Avangard. Kogu organiseerimine ja rahastamine on tulnud umbes kümnest entusiastist koosneva rühma omast ajast ja rahakotist. Festival neelas endasse umbes 20 000 krooni, mida korraldajad ei loodagi tagasi saada. Piibe sõnul naudib ta ka ise toimuvat, kuna ei pea pidevalt korraldusliku poole pärast muret tundma. “Ise ka ei muretse, kas tuleb nulli või ei tule, tean nagunii, et ei tule,” ütles Piibe rõõmsalt.

Kahe päeva jooksul käis lavalt läbi 15 bändi. Nende seas oli nii alasti esinenud Giuseppe Perverdi Big Band kui õllepudeliga kitarri mänginud ja rahva tantsima toonud Phlox. Alguses kavas olnud tuntumad nimed jäid aga festivalile tulemata, kuna Kultuurkapitalilt toetust ei saadud. Nii jäid esinejate nimekirja vaid bändid, kes olid nõus tasuta mängima tulema. Mosaiigi laulja Robert ütles, et esinema tulemine ei olnud mingi probleem, kuna peakorraldaja on sellistele bändidele hea tuttav.

Lisaks muusikale pakkus festival maastikukunsti ja -arhitektuuri. Tegevust pakkusid Humana töötuba ja Flasheri juuksurisalongi juuksur, kes inimestele kõikjale mulleteid lõikas. Külalistele pakuti taimetoitu, mille eest ei pidanud maksma, kuid südametunnistuse järgi võis annetada toiduainete eest tasumiseks ja ülejääv summa läks loomakaitseks.

Üritus sai korraldajate sõnul Muhusse toodud, kuna oli soov viia festival saarele. “Tegemist oleks väljasõiduga, mitte mingi suvalise üritusega mandril,” ütles Piibe.

“See on nii toores ja rõve, et mulle meeldib siin,” ütles viieliitrise koduõlletünni taga võileiba nautiv Sven. Kuna külastajad sorteerisid piinliku täpsusega prügi ja taara eraldi kottidesse ja hoolitsesid üheskoos, et kõik vajalik oleks olemas ja puhas, tuleb Sveni sõnavõtu mõtet mujalt kui üleajavatest prügikastidest ja vale puu taga urineerivatest meestest otsida.

Saaremaalt pärit, kuid Tartus töötav Sven oli tüdinud linnaelust ja nautis Muhu metsade vahel vabadust. “Siin ma olen nagu paradiisis,” ütles Sven ähmasel pilgul.

Print Friendly, PDF & Email