Korraldaja peab Saaremaa klassikalise muusika kirikukontserte õnnestunuks

Laupäeval toimus Kaarma kirikus selle aasta viimane “Saaremaa helisevad orelid 2008” kontsert. Klassikalise muusika festivali jooksul toimusid kontserdid viies Saaremaa keskaegses kirikus, kus esinesid Eesti parimad klassikalise muusika lauljad ja organistid.

Festivali korraldaja Vaike Kiik-Salupere ütles Oma Saarele, et peab festivali kordaläinuks. “Väga hästi läks,” ütles Kiik-Salupere. “Karja ja Kaarma olid vist kõige enam rahvast täis,” märkis korraldaja ja lisas, et põhjuseks on ilmselt nende kohtade lähedus saare keskusele Kuressaarele.

Vaike Kiik-Salupere arvas, et kontserdite õnnestumise oluliseks teguriks oli vallavalitsuste toetus. “Eriti tahaks välja tuua Kaarma, Leisi, Mustjala ja Valjala,” mainis ta. “Nendega oli tõepoolest väga meeldiv koostööd teha,” rääkis korraldaja, lisades, et oma panuse andsid ka mitmed eraettevõtted, kes üritust toetasid.

Korraldaja sõnul on Saaremaa päritoluga väga paljud head muusikud ja lauljad. “Meil on väike saar, aga selle kohta on väga palju häid tegijaid,” arvas Vaike Kiik-Salupere ja lisas, et klassikalise muusika kirikukontserdid on üks võimalus, kuidas neid tegijaid ja nende suurt tööd ja vaeva inimestele tutvustada. “Ma leian, et selline üritus kuulub Saaremaa keskkonda,” märkis korraldaja.

Tulevikuplaanidest rääkides, ütles Vaike Kiik-Salupere, et klassikalise muusika kontserditega püütakse jätkata ka järgmisel aastal. “Klassikaline muusika on eliitmuusika ja see on ja ka jääb,” lisas ta.

Print Friendly, PDF & Email