Hiidlased korraldasid paadimatka Muhumaale

Hiidlased korraldasid paadimatka Muhumaale

 

Hiiu Purjelaeva Seltsi eestvõttel algas reedel kahepäevane paadimatk Hiiumaalt Muhumaale. Paadimatk on saanud iga-aastaseks traditsiooniks ja toimus tänavu juba 9. korda. “Paadimatkal Suursadamast Seaninale osales 230 inimest,” ütles Hiiu Purjelaeva Seltsi liige ja üks matka korraldajatest Marek Rätsep ning lisas, et osalejad liikusid 53 alusel.

“Liigeldi põhiliselt mootorpaatidega,” teatas ta ja selgitas, et varasematel matkadel on ka aerupaatidega liigeldud. “Start oli reedel kell 11,” märkis Rätsep ja lisas, et üldist finišiaega polnud, kuna tegemist on ikkagi matkaga. “Jõuab kuna jõuab, aega on,” arvas ta. Osalejaid oli nii mandrilt, Muhult, Hiiumaalt ja Saaremaalt. Lisaks osales paadimatkas ka 2 koera. “Meil vedas tuulega ja muidugi kohaga, kuhu matka käigus jõudsime,” leidis Rätsep.

Korraldajad loodavad, et ka järgmisel aastal korraldatakse järjekordne matk. Kuigi üritus kannab nimetust “Paadimatk ümber Hiiumaa”, on osalejad ajaga kõik Hiiumaa väikesadamad läbi käinud ja nüüd otsustati muude saarte väikesadamad üle vaadata. Rätsepa sõnul on taolise ürituse eesmärk propageerida väikesadamaid ja arendada merekultuuri.

Print Friendly, PDF & Email