Kuressaare lennuväljale ehitatakse ajutine motorada

Klubi Hauster Motosport korraldab teist aastat Saaremaal motoringraja Eesti ning Balti meistrivõistluste etappi.

Tänavune toimumiskoht on Kuressaare lennuväli, kus ainult selleks päevaks ehitatakse ligi kahe kilomeetri pikkune ringrada, kirjutas Postimees.

“Raja täpne pikkus peaks olema 1,97 km ning optimaalne läbimisaeg 57 sekundit ehk jämedalt alla minuti,” selgitas ürituse korraldaja Risto Laur.
Lisaks on Lauri sõnul rada tehtud üliturvaliseks ning tänu raja kvaliteetsele asfaltkattele võivad tsiklid arendada kiirust kuni 240 km/h.

“Küllaltki pikad sirged muudavad publiku jaoks võidusõidu jälgimise väga põnevaks,” rääkis Velt rajast, mis on ligi 50 m lai. “Lisaks annavad tugevad pidurdused korraliku toonuse füüsisele.”

Võistlema on oodatud 110 ringrajasõitjat erinevatest masinaklassidest Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Rootsist ning mõistagi Saksamaalt.
“Kahjuks ei saa tulla itaallased, kellel on samal ajal võistlus oma kodumaal,” nentis Laur.

Aastal 2009 tahetakse võistluse aeg paika panna itaallastega konsulteerides ja nende kalendrist vaba aega otsides. Sõitjate tase on seal väga tugev ning nende osalemine tooks kindlasti võidusõidule eksootikat ning lisapõnevust.

Treeningsõidud algavad laupäeval kell 8.30, kvalifikatsioonid kell 11 ja võistlussõidud kell 14.30. Osalevad kõik Eesti meistrivõistluste ja karikavõistluste klassid ning oma debüüdi tõeliselt suurel ringrajal teeb ka noorteklass Speed­line.

Print Friendly, PDF & Email