KMA Kuressaare teenindusbüroo valmistub sulgemiseks (16)

Riigi raha kokkuhoiu eesmärgil on võimalik, et järgmise aasta jaanuarist suletakse Eestis üle poolte maakondlike KMA büroode, nende seas ka Kuressaare büroo ning inimestel tuleb sellest ajast edasi passide järel käia näiteks Pärnus.

Siseministeerium on andnud teiste seas ka KMA-le korralduse valmistuda büroode sulgemiseks, kui peaks juhtuma, et järgmise aasta eelarvest kärbitakse sisejulgeoleku tegevuskulusid. Kas see nii läheb, sõltub eelarvearutelude lõpptulemustest.

Kui eelarvet kärbitakse, pannakse kinni 11 KMA bürood 19-st. Siseministeeriumi andmetel teevad need 11 bürood kogu KMA tööst alla viiendiku. Kuressaare büroos menetletakse keskmiselt 300 taotlust kuus, millele lisanduvad väljastamistoimingud. Päevas külastab bürood umbes 20–30 klienti, mõnel päeval rohkemgi.

Isikut tõendava dokumendi seaduse järgi väljastatakse isikutunnistusi Kodakondsus- ja Migratsiooniameti kaudu isiku tuvastamise järel ehk siis nende kätte saamiseks ei jää muud üle kui kohale minna. Järelikult peab siis saarlane edaspidi Pärnusse dokumente tooma minema. Ka pangad ei väljasta enam ID-kaarte.

KMA Kuressaare büroos töötab viis inimest, mis neist edasi saab, ei tea. Kuidas täpselt büroode sulgemise järel hakatakse tagama teenuste kättesaadavus, ei ole veel teada ning sellega peavad KMA ametnikud tegelema hakkama. KMA Kuressaare büroost keelduti asja kommenteerimast.

Plaani järgi loobutakse kokkuhoiu nimel mitmetest teenustest täielikult, näiteks kiirpasside väljastamisest. Teised suletavad bürood on Rapla, Paide, Rakvere, Jõgeva, Põlva, Valga, Viljandi, Võru, Haapsalu ja Kärdla.

Siseministeeriumist öeldi, et ministeerium ei toeta planeeritud tegevuskulude kärbet, kuid tegevuskulude vähendamise otsuse juurde jäämine tähendab sarnaste otsuste langetamist ja sellepärast peab neid ette valmistama.

Print Friendly, PDF & Email