Kaubamajas tegutseva kohviku omanik kaalub sulgemist (14)

Kaubamajas tegutseva kohviku omanik kaalub sulgemist

ÜLLATUS: Teenindajate asemel tervitasid eile kohviku Wahle külastajaid üksikud külmkapis seisvad õlled ja silt: Suletud.

Eelmise aasta talvel Saaremaa kaubamaja teisel korrusel avatud kohviku Wahle ees seisval tahvlil seisis eile menüü asemel teadaanne: “Suletud”. Millal, ja kas kohvik taas avatakse, ei ole veel teada.

Kurwiko OÜ, kellele kuulub kohvik Wahle, üks omanikest Marleen Jõgi ei osanud hetkel kohviku tulevikku kommenteerida. “Elu ei lähe alati nii, nagu tahaks,” ütles Jõgi, olles eesootava suhtes segaduses. Tema sõnul valitseb kohvikus praegu olukord, mis meenutab proletaarlaste ja kapitalistide omavahelisi vaidlusi: vanaviisi ei saa, aga teisiti ka ei oska.

Jõgi sõnul sai otsustatud sooritada oma tegevuses kannapööre või kohvik hoopis sulgeda. Teenuse pakkumise jätkamiseks tuleb aga teha hulk muudatusi.

Kavas on parandada kaubavalikut, eriti problemaatiliseks kohaks oli Jõgi sõnul kohviku toidupool. Probleeme olevat ka tingimustega, aga pinda rentiva Saaremaa Tarbijate Ühistu vastu Jõgil pretensioone ei ole.

Saaremaa Tarbijate Ühistust öeldi, et kohviku eilne suletuks jäämine oli neilegi üllatus. Tarbijate Ühistut sulgemisest ega järgnevatest plaanidest teavitatud ei ole. Rentnikule sai üle antud komplektne kohvikuruum koos sisustusega. Ruumide rendi suuruse ja suhete kommenteerimisest seoses Wahlega Saaremaa Tarbijate Ühistu juhatuse esimees Peeter Kilumets keeldus.

Kliendid rahul

Tihti Wahles lõunat söömas käinud Jaan Leivategija jäi kohvikus pakutud söökidega rahule, lisades, et hinnad olid võib-olla veidi kõrged, aga päevaprae sai mõistlikku summa eest kätte.

Peamiseks Wahles einestamise põhjuseks oli Leivategija sõnul lähedus töökohale, kuid väga head olid ka söögid, miljöö ja noored kaunid teenindajad. “Pildid seinal olid muidugi jubedad,” leidis Leivategija siiski ühe puuduse.

Sarnaselt Leivategijaga peavad paljud linlased endale kesklinnas lõunatamiseks vähemalt mingiks ajaks uue koha leidma.
Kesklinnas on küll toitlustust pakkuvaid ettevõtteid palju, kuid Wahle peibutas kliente teise korruse akendest avaneva vaate ja põneva asukohaga. Kahju, kui üks kohvik Kuressaares tühjaks jääb, ütles Leivategija kurbusega.

Saaremaa kaubamaja taasavati 2007. aasta detsembris. Lisaks kaubamajale alustasid majas tööd ka mitmed rentnikud, teiste hulgas kohvik Wahle.

Vanas Saaremaa kaubamajas tegutses restoran, mis oli sunnitud oma tegutsemise lõpetama.

Kurwiko OÜ-le kuulub ka Kuressaare kesklinnas juba aastaid edukalt tegutsev Wildenbergi kohvik.

Print Friendly, PDF & Email