Eesti piirivalve juubeliaasta näitus jõudis Kuressaarde (1)

Eesti piirivalve juubeliaasta näitus jõudis Kuressaarde

REIPAS MEELEOLUS: Eile Kuressaare kesklinnas mänginud piirivalveorkestri reibas muusika äratas möödujates huvi ka kultuurikeskuses avatava ajaloonäituse vastu.

Eile avati Kuressaare kultuurikeskuses Eesti piirivalve ajalugu tutvustav näitus. Möödunud aasta 1. novembril tähistas Eesti piirivalve kutselise piirivalve loomise 85. aastapäeva ning Lääne piirivalvepiirkonna südames, Kuressaares avatud näitus “Eesti piirivalve 1922–2007” on pühendatud juubeliaastale.

Näituse avas Lääne piirivalvepiirkonna ülem piirivalvekolonelleitnant Alvar Vallau.

“Piirivalve on alati olnud rahva jaoks olemas,” ütles Vallau oma avakõnes, lisades, et piirivalve tunnetab seda väärikat ajalugu ja on alati uhke olnud oma mitmekesise mineviku poolest. “Usun, et naudite seda hetke läbi piirivalve ajaloo,” kutsus Vallau inimesi näitust vaatama.

“Kui kaovad piirid, kaob maa, kaob riik, kaob rahvas, kaob vabadus,” tsiteeris Saare maavanem ja endine piirivalveohvitser Toomas Kasemaa major Johan Pauli sõnu.

Tervitussõnad ütles ka endine Saaremaa piirivalve ülem Mati Heinmets. Kohaletulnud inimeste hulgast võttis tervituseks sõna ka Silvi Nuum, kelle isa oli piirivalvurina teeninud juba 1927. aastal.

“Vabalt, rivitult,” öeldi peale ametliku osa lõppu naljaga pooleks ning rahvas hakkas saalis ringi vaatama. Ekspositsioon hõlmab piirivalve tegevust erinevatel perioodidel ning keskendub piiri valvamise tähtsusele läbi aegade. Näitusel on välja pandud ka piirivalvurite mundrid läbi aegade.

Meeleolu lõi kultuurikeskuse ees juba enne näituse avamist mänginud piirivalveorkester. Meeste mängitud reibas muusika meelitas kohale ka need, kes näituse avamisest veel teadlikud ei olnud.

“Näitust saab külastada 8.–27. juulini tööpäevadel kell 10–19 kultuurikeskuses, sissepääs on tasuta,” teatas Lääne piirivalvepiirkonna avalike suhete spetsialist Janne Mets.

Print Friendly, PDF & Email