08.08.08 toob aasta rekordarvu abiellujaid

Augustikuu kaheksas kuupäev kujuneb Saare maakonnas oodatult populaarseimaks abiellumise päevaks. Perekonnaseisuameti andmeil registreeritakse sel päeval 13 uut abielu.

Saare maavalitsuse perekonnaseisuosakonna juhataja Avo Levisto sõnul on tavalisel suvisel nädalavahetusel abiellumas neli-viis paari, mis näitab, et huvitava numbrikujuga kuupäeval on abiellujate jaoks oluline mõju. Üks paar oli kuupäeva määranud juba isegi aasta tagasi.

Levisto kinnitusel on 13 sel aastal suurim arv, kes sel aastal ühel päeval nende poolt paari pannakse. Eelmisel aastal oli kuupäeval 07.07.07 maakondliku perekonnaseisuameti kaudu abielu registreerimas 14 paari.

Kuraditosinast paarist seitse registreeritakse Kuressaare raekojas ning kuus perekonnaseisuametis. Levisto andmeil on abiellujate seas palju mandriinimesi, samuti on ka paare, kus üks osapool on saarlane ja teine aga mandrilt.

Lisaks kohalikule perekonnaseisuametile on abielude registreerimise õigus ka vaimulikel, kuid kaheksanda augusti kuupäev laulatajate seas populaarne ei ole.

Kolme Oma Saarega vestelnud EELK vaimulikul, Anti Toplaanel, Rene Reinsool ja Hannes Nelisel on sel kuupäeval kokku vaid üks laulatus. Selles paaris on üks osapooltest välismaalane.

Valjala ja Kaarma kogudustes teeniva Hannes Nelise arvates ei oma kirikus abiellujate puhul numbrimaagial nii olulist tähtsust. Erilist tungi ei mäletanud vaimulikud ka eelmisest aasta juulikuust.

Print Friendly, PDF & Email