Uuenduskuuri läbinud Ruhnu lennuväli varsti taas lennukite ootel

Uuenduskuuri läbinud Ruhnu lennuväli varsti taas lennukite ootel

 

Rekonstrueeritud Ruhnu lennuväli võimaldab nüüdseist lennukeid vastu võtta ja teele saata iga aastaajaga. Sügisvihmade aegu ja kevadiste lumesulavetega muutus väikesaare lennuvälja mururada tihti lausa porimülkaks, takistades lennukeil maanduda või kui lennumasinad juba saarel olid, sealt õhku tõusta. Nüüdseks on see mure murtud.

Kuressaare lennujaama juhataja Mati Tang ütles, et OÜ Shönell lõpetas eelmisel nädalal Ruhnu lennuvälja maandumis- ja stardiraja rekonstrueerimise. 600 meetri pikkune ja 20 laiune rada “värskendati” Tangu sõnul muru tugevdava plastikkattega. Samasuguse katte sai ka osa teenindusalast ja perroon.

Poolesaja meetri jagu pikendati ka lennuriba ohutusala. Varem metsaga kaetud alalt juuriti kännud ja maa tasandati. Tööd läksid maksma viis miljonit krooni.

Eelmisel aastal lõpetati Ruhnu lennujaama reisijateterminali juurdeehitis ja hooldemasinate tarvis ehitati varjualused.

“Taolise rajakatte sai ka Kihnu lennuväli. Kihnu kogemus näitab, et see meie ilmastikuoludes sobib. Lähiaastatel me Ruhnus enam midagi ette ei võta. Edaspidi on aga plaanis ohutusala laiendamine,” rääkis Mati Tang.
Sügisel jätkab Ruhnu kaheksakohalise väikelennukiga regulaarlende Saksa lennufirma, kellel pikaajalised kogemused ühenduse pidamiseks Põhja-Saksamaa saartega.

Ruhnu vastu tunnevad huvi harrastuslendurid

Harrastuslendurid pole sel aastal oma väikelennukitega veel Ruhnu saanud, kuna sealne lennuväli oli remondis. Kuigi nüüd on uus rajakate maas ja tehnilised võimalused lennukite vastuvõtmiseks ja teele saatmiseks olemas, peavad hobilendurid siiski natuke veel ootama. kuni muru korralikult juurdub.

“Me tahame, et muru korralikult juurdub. Ametlikult me lennuvälja sulgenud pole. Kes väga tahab, see Ruhnu ka saab, aga eelnevalt tuleb meiega läbi rääkida,” teavitas Mati Tang.

Väikelennukitega külastavad Saaremaad põhiliselt meie lähinaabrid Soomest ja Rootsist. Üha rohkem on Kuressaarde lennatud viimasel ajal Lätist ja Leedust. Eestlasedki on endale lennukeid soetanud. Sellest annavad märku eestlastest hobilendurite lennud Kuressaarde.

Print Friendly, PDF & Email