Saaremaa sadamat külastavate jahtide arv on tõusuteel

Saaremaa sadamat külastavate jahtide arv on tõusuteel

Saaremaa sadama väikelaevade kai Küdema lahe ääres.

Tänavu kevadel soomlastele rendile antud Saaremaa sadama jahtide kai külastavavus on teinud hüppelise kasvu.

Kui möödunud hooajal külastas Küdema lahe ääres asuvat jahikaid kolm alust, siis sel aastal on sadamas käinud juba ligemale 30 purjekat. “Ootame vähemalt teist samapalju jahte veel,” ütles Oma Saarele sadamakaid rentiv Luikhold OÜ üks osanikest Kari Ikonen. Lisaks on sadamat tänavu läbinud ka Saaremaa sadama regati nime all peetud Saaremaa meistrivõistlused avamerepurjetamises, kus osales ligi paarkümmend jahti.

Kõige rohkem on käinuid külalisi Soomest, kuid ka Lätist ja Rootsist. Alused jäävad sadamasse paariks päevaks ja jätkav siis merereisi. “See on hea paik, kus puhata ja jõudu koguda, ilus sadam ja kena koht,” rääkis Ilkonen, kelle sõnul on sadama asukoht eriti meeltmööda rootslastele.

Kari Ikonen ütles, et sadamakai rentimisele eelnes sadama reklaamimine Skandinaavia purjetamisega seotud ajakirjades ning Helsingi paadimessil.
AS Tallinna Sadama sõlmis viieaastase lepingu Saaremaa sadama 30 kohalise väikelaevade kai rendileandmiseks soomlaste firmale Luikhold OÜ maikuus.

Luikhold on spetsialiseerunud sadama ümbruse teeninduse arendamisele. Lisaks jahtide vastuvõtule pakub kai rentnik ka majutusteenust Ninase puhkekülas ja Kooli Kopli ratsatalus, toitlustust Saaremaa sadamas asuvas 50-kohalises Saare Sandwich’i vabaõhukohvikus ja ürituse läbiviimist sadama vahetus läheduses asuvas villas Anna Kristiina.

Kevadel 2006 valminud Saaremaa sadamas on kaks kaid kuni 200 meetri pikkuste reisilaevade teenindamiseks ning kai sadama abilaevastikule ja ujuvkai väikelaevade teenindamiseks.

Print Friendly, PDF & Email