Maakonna maanteedel müttavad ka sel suvel kopad ja teerullid (11)

Maakonna maanteedel müttavad ka sel suvel kopad ja teerullid

PARANDAB TEE KANDEVÕIMET: Kuressaare ringtee ja Roomassaare vahelisel teelõigul, lennujaama ja sadama vahetus läheduses pannakse Saaremaal uudset teekatet.

Saarlastel tuleb suvel taas arvestada mitmete kodusaarel tehtavate teetöödega. Võimaliku ajakaoga peab arvestama nii Roomassaarde, Karja kui Tehumardile suunduja.

Vahetult pärast jaanipäeva võeti üles teekate Kuressaare ringteelt Roomassaarde viival kuuekilomeetrisel lõigul. Teedevalitsuse juhataja asetäitja Toomas Magus ütles, et praegu käivad veel ettevalmistused suuremate tööde alguseks. Tähistatakse trasside asukohta. Maantee ääres on kõrgepingeliinid ja need on ohtlikud nii töötajatele kui ka teistele liiklejatele.

Roomassaares tehakse tööd ka nädalavahetustel. Objektil olevad Tallinna firma Trev-2 töölised lubatakse koju üle nädala. Trev-2 projektijuht Tarmo Reineberg ütles, et kuna Roomassaare teelõigul on halb kandevõime, tuleb töödel kasutata Saaremaal uudset tehnoloogiat. Pehme pinnas ja muld eraldatakse maanteekattest spetsiaalse kanga abil. Seni on sellist katet Saaremaal maha pandud vaid Kuivastu maanteel Valjala ja Ratla vahelisel lõigul. Reeglina kasutatakse Saaremaal teekattena mustkatteid või ühekihilist asfaltbetooni.

Magusa sõnul ei ole plaanis Roomassaarde viival lõigul liiklust päris seisma panna. Tööde käigus võib ilmneda, et mingil perioodil osutub see siiski vajalikuks ja kindlasti korraldatakse sel juhul ka ümbersõit. Tööd peaksid ringtee ja Roomassaare vahel lõppema 15. novembriks.
Läheduses asuva Roomassaare sadama kapteni Kaarel Niine sõnul teetööd sadama tööd oluliselt ei mõjuta. Ligipääs sadamale on olemas ja tuleb arvestada vaid väikeste kõikumistega laadimis- ja väljumisaegades. “Tee remont oli vajalik, kuna talvel ja sügisel oleks tee lihtsalt ohtlikuks muutunud,” ütles Niine.

Karja sild saab uue ilme

Ehitustöö käib ka teistel Saaremaa maanteedel. Uudse väljanägemise saab iganenud Karja sild.

Vana sild oli liiga kitsas ja ei vastanud enam nõuetele, ütles Magus. Praeguseks on vana sild lammutatud ja korraldatud ümbersõit. 15. augustiks peaks Karjas teelisi üle jõe aitama juba uus metallkonstruktsiooniga kaarsild. Esimene taoline püstitati Võlupele 2005. aastal.

Tööd käivad ka Mustjala–Kihelkonna–Tehumardi maantee neljakilomeetrisel lõigul. Peagi on koppasid oodata ka Salme–Tehumardi maanteele. Esimene riigihange tööde teostaja leidmiseks küll ebaõnnestus, kuid 18. juulini käib uute pakkumiste esitamine. Tööde lõpp on planeeritud 1. novembrile, kommenteeris Saaremaa teetöid teedevalitsuse juhataja asetäitja Toomas Magus.

Paljudel teelõikudel on ehitustööd ka juba lõpule viidud. Näiteks on uued kergkatted saanud Kuressaare-Võhma-Panga ja mõnekilomeetrine lõik Orissaare-Leisi-Mustjala vahelisel maanteel.

Print Friendly, PDF & Email