Kaarmal jäi tööline tõstuki alla (1)

Kaarmal jäi tööline tõstuki alla

 

Kaarma vallas juhtus teisipäeva õhtul õnnetus, mille tulemusena jäi 18-aastane noormees jalgupidi tõstuki alla, ning sai vigastada.

Oma Saare andmetel oli noormees OÜ Saare Dolomiit-Väokivi Saaremaa tehase territooriumil just tööülesande tõstukiga lõpetanud ning sõitis ettevõtte hoovi peal. Nooruk kaotas masina üle kontrolli ja tõstuk kukkus külili, ning juht ise jäi jalgupidi selle alla.

Lääne-Eesti päästekeskuse pressiesindaja Viktor Saaremetsa sõnul said päästjad 1. juulil kell 19.24 väljakutse, kus teatati, et Kaarma külas on meesterahvas jäänud traktori alla. “Päästjate kohale jõudes selgus aga, et mees on juba käes ja päästjate abi enam ei vajatud,” ütles Saaremets, lisades, et kannatanuga tegeles edasi kiirabi.

“Kuna tegemist oli tööõnnetusega asutuse territooriumil, siis politsei antud sündmuse osas menetlust ei alusta,” ütles Kuressaare politseijaoskonna infojuht Kristi Mägi, täpsustades, et juhtumiga tegeleb töökaitseinspektsioon.

Töökaitseinspektsiooni tööinspektori Rein Nelise sõnul uuritakse juhtunu asjaolusid ning uurimine selgitab ka selle, kas tegemist oli ikka tööõnnetusega. “Kui õnnetus juhtub tööajal asutuse territooriumil, kuid ei ole otseselt seotud tööülesannete täitmisega, ei ole tegemist tööõnnetuse, vaid õnnetusjuhtumiga,” selgitas Nelis, märkides, et hetkel uuritaksegi, kas noormees sellel ajal täitis tööülesannet.

Saare Dolomiit-Väokivi Saaremaa tehase töötajad juhtunut kommenteerida ei soovi.

“Ühe töölisega jah juhtus,” ütles asutuse telefoni vastu võtnud mees, kes ei tahtnud ajalehele oma nime täpsustada. Tema sõnul on juhtum menetluses ning ta ei soovinud teemat rohkem kommenteerida, soovitades lisainfo saamiseks pöörduda tootmisdirektori poole.

“Me ei ole kohustatud juhtumit ajalehele kommenteerima,” jäi ka Saare Dolomiidi tootmisdirektor Tiit Aavik napisõnaliseks.

Print Friendly, PDF & Email