Saaremaa hotellis töötab rahvusvaheline seltskond (1)

Saaremaa hotellis töötab rahvusvaheline seltskond

PARIM KESKKOND TÖÖTAMISEKS: (vasakult) Hollandlased Patricia Stegeman ja Dionne Akerboom, prantslane Alexandre Delaby ja venelased Olga Vassilevskaja ning Maria Koritševa leiavad, et Saaremaa hotellis on hea töötada, sest meri ja rand on kohe käe-jala juures.

Mändjalas asuva Saaremaa hotelli personal koosneb sellel hooajal mitmest erinevast rahvusest. Tänavu on hotellis praktikal kaks hollandlast, kaks venelast ning seal töötab ka üks prantslane. Rahvusvahelist seltskonda täiendavad ka hotellis töötavad eestlased.

Saaremaa hotelli spaas töötav hollandlanna Patricia Stegeman ütles Oma Saarele, et nüüdseks on Saaremaal oldud kuus nädalat. “Aga plaanime jääda siia augusti lõpuni,” lisas ta. “Kokku oleme Saaremaal praktikal 15 nädalat.”

Patricia Stegman rääkis, et kindlasti on augusti lõpus raske lahkuda, sest praegu töötatakse ja elatakse koos nagu ühes suures üksmeelses peres. Patricia meenutas, et kui nad mais Saaremaale tulid, oli siin väga ilus ilm. “Loodame, et seda tuleb veel, tahaksime rannas ka olla,” mainis ta.

Samuti hotelli spaas töötav hollandlanna Dionne Akerboom leidis, et töö on mõnus ja aega jääb ka enda jaoks. “Kuigi spaa on avatud kella 8-st õhtul 8-ni, saame vahepeal ka puhata ja töö pole nii intensiivne,” rääkis Dionne.

Eesti ja Hollandi erinevustest rääkides mainis Dionne Akerdoom, et millegipärast tahavad siinsed kliendid üsna tugevat ja kanget massaaži. “Hollandis on teistmoodi,” lisas ta, märkides, et siiani pole ta hotellis hollandlasi kohanud, kuid kaks nädalat tagasi viibisid seal belglased.

Venelased Ida-Virumaalt

Juuni lõpust tulid Saaremaa hotelli tööle ka Narva kutseõppekeskuse õpilased. Vene keelt kõnelev Olga Vassilevsjaka ütles, et nad tulid siia praktiseerima ja juurde koguma toitlustusega seotud teadmisi ja oskusi. Mõlemad tüdrukud töötavad hotellis toitlustusalal.

Olga lisas, et põhjuseks, miks just Saaremaa kasuks otsustati, oli see, et siin saab keeli juurde õppida ja mõnda aega kodukeskkonnast eemal olla. “Meil on Ida-Virumaal ka küllalt praktikakohti, aga otsustasime siiski Saaremaa hotelli kasuks,” märkis Olga.

Tema sõnul on Saaremaal palju välismaalasi ja seetõttu peavad teenindajatel head keeleoskused olema. “Oleme siin väga rahul,” kinnitas Olga Vassilevskaja.

Olga koolikaaslane Maria Koritševa Narvast selgitas, et siin olles püütakse suhelda kolmes erinevas keeles. “Nii inglise, eesti kui ka vene keeles,” märkis ta. “Probleem on selles, et me ei oska väga hästi ühtegi keelt peale vene keele,” kommenteeris Maria ja lisas, et siinne praktika annabki võimaluse oma keeleoskusi täiendada.

Tema sõnul on aga Narvas raske tasuvat tööd leida. “Samal ajal kui töö eest saab miinimumpalka, nõutakse väga kõrgel tasemel keeleoskusi,” nentis Maria Koritševa. Tema sõnul on see tema jaoks problemaatiline ja lihtsam on head tööd leida välismaal kui Eestis. “Eesti keel on väga raske, lihtsam on inglise keel ära õppida,” arvas Maria. Nii mõlgutavadki venelannad välismaale tööleminemise mõtteid.

Prantslane jääb kauemaks

Saaremaa hotellis töötav kokk Alexandre Delaby Prantsusmaalt rääkis, et tema oli kolm aastat tagasi Saaremaal praktikal ning nüüd otsustas siia päriseks tööle tulla. “Nüüd olen Eestis tagasi, sest mulle meeldib siin!” ütles Alexandre Delaby ja lisas, et kui kauaks ta siia jääb, ta ei tea. “Võib olla olen siin 2,5 või hoopis 10 aastat,” arvas prantslane, “praegu mul ettekujutust sellest pole.”

Alexandre sõnul on Saaremaal mõnus töötada. “Siin on nii rahulik,” ütles ta, viidates, et kõigest mõnikümmend meetrit eemal on meri ja rand. “Mis saakski parem olla,” leidis ta. Tema meelest on Prantsusmaal tunduvalt halvemad töötingimused. “Kogu aeg on nii kiire ja ainult töö ja töö ja töö,” selgitas Alexandre Delaby.

Saaremaa hotelli juhataja Ulvi Lehtsalu ütles Oma Saarele, et praktikantidega ollakse väga rahul ja loodetakse, et koostöö erinevate koolidega jätkub ka tulevikus.

Print Friendly, PDF & Email