Soomlane palub Eesti riigil temalt maa osta (2)

2000. aastal Kihelkonna valda mereäärse krundi ostnud Soome kodanik pöördub keskkonnaministri poole taotlusega, et riik ostaks temalt ära 8 aastat tagasi ostetud maa.

“Olin ostes teadlik mereäärsetel kruntidel kehtivatest piirangutest,” ütleb soomlane oma kirjas keskkonnaministrile ja lisab, et alles ajapikku sai ta aru, et kinnistu asub sisuliselt Harilaiul.

“Iga mistahes tegevus sellel maatükil on rangelt karistatav,” selgitab soomlane ja mainib, et see on talle nii valla kui ka Vilsandi juhtide poolt telefoni teel valjuhäälselt teada antud.

Soomlase meelest on sellise kinnistu omamine mõttetu ja ta palub, et Eesti Vabariik ostaks tema kinnistu ära, kuid esialgse ostuhinna 453 500 krooni asemel inflatsiooni arvesse võttes juba 600 000 krooni eest.

Saaremaa keskkonnateenistuse looduskaitse spetsialist Piret Lang ütles Oma Saarele, et selliseid juhtumeid tuleb aeg-ajalt ette ja neid lahendatakse iga objekti eripärast lähtuvalt.

“Vaadatakse taotlus läbi ja see, kas riik ostab selle tagasi või mitte, sõltub sellest, kas kinnistul on olulisi väärtusi või mitte,” kommenteeris Lang.

Samal ajal lisas Lang, et omanikul on õigus oma müügihind pakkuda, kuid see ei pruugi lõplik olla ja riik võib tagasiostu taotluse rahuldamise korral omapoolse hinnapakkumise teha. Tema sõnul tehakse otsus lähtuvalt keskkonnaministeeriumi määrustest ja seadustest, kuid siiski igat juhtumit ja objekti erinevalt käsitledes.

Print Friendly, PDF & Email