Õpilasmalev pakkus huvilistele välja 114 töökohta (1)

Õpilasmalev pakkus huvilistele välja 114 töökohta

KODULINN KAUNIMAKS: Õpilasmalevlased Hanna-Liisa Luik (vasakult), Mari Kasemets, Aare Lokna ja Karl-Mihkel Truu puhastasid eile purskkaevuga tiiki Audi keskuse ees.

Eile avati viies Kuressaare õpilasmalev, kus anti tööd 114 huvilisele. Kui 2004. aastal tuli kokku 25 inimest, siis viie aastaga on see arv rohkem kui neljakordistunud.

Paljud töökohad on sarnased eelmise aasta omadele, kuid on ka lisandunud uusi. Firma Trelleborg laseb noorukitel kummidetaile puhastada, ABC Kompuuter soovib maa-ala muru jaoks ette valmistada, Audi keskuse purskkaev puhastatakse ära.

Kokku on Kuressaare Noorte Huvikeskus leidnud 27 tööpakkujat. Huvikeskuse juhi Aare Martinsoni sõnul oli väga raske leida nii palju asutusi, kes oleksid valmis pakkuma noortele töökohti, ning võrreldes eelmise aastaga oli see otsimine palju raskem. Siiski pidi rohkem kui 30 noort koju jääma, kuna neile ei jätkunud ameteid. Sellegipoolest on tööd, mida suudeti leida, päris mitmekesised. Pestakse muusikakooli aknaid, valvatakse raekoda, koristatakse teeääri, viiakse ajalehti laiali, värvitakse maju.

Nagu igal aastal, lõpeb ka tänavu malev noorte poolt väga oodatud lõpulaagriga. Soovijad viiakse kaheks päevaks Leisi Tamme ökotallu, kus telgitakse, mängitakse mänge ja tegeletakse paljude muude põnevate asjadega.

Söök, osa palkadest ja muud kulud makstakse linnavalitsuse poolt eraldatud rahast, mille suuruseks on sel aastal 130 000 krooni.

Jakob Prii

Print Friendly, PDF & Email